Mersin Haberi: Bakanlar, Mersin'de köprülü kavşak temeli attı (2)

Bakanlar, Mersin'de köprülü kavşak temeli attı (2)

Bakanlar, Mersin'de köprülü kavşak temeli attı (2)

TÜNELLERİ İNCELEDİLER
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'de köprülü kavşakların temel atma töreninden sonra kentte devam eden projeleri ve yatırımları helikopter ile havadan inceledi. Bakanlar, daha sonra Gülnar İlçesi'ne geçerek Akdeniz Sahil Yolu kapsamında yapımı süren 4 tünelde incelemelerde bulundu. Elvan ve Arslan, incelemelerin ardından işçilerle birlikte yemek yedi.
Burada Akdeniz Sahil Yolu projesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Ahmet Arslan, 14 kilometrelik güzergahta 6 tünelin bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Bu bölgedeki yolları herkes biliyor. Zorluk derecesini, trafik çilesi anlamında şoförlerimizin yaşamış olduğu zorlu yolculuk herkes tarafından biliniyor. Akdeniz Sahil Yolu kapsamında 14 kilometrelik güzergâhta 6 tane tünelimiz var. Tünellerin boyu 4 bin 100 metredir. Gezdik ve gördük. Tünellerimiz bitti. Kaplamaları, elektrik sistemi ve üst yapısı yapılacak. Hedefimiz bu yılsonuna kadar 6 tünelimizi tamamlayıp insanımızın hizmetine sunmak. Bununla birlikte Akdeniz Sahil Yolu kısmının bu bölümünü tamamlamayı arzu ediyoruz. Mesafe olarak kısa gözükebilir. Ancak coğrafik olarak zor. Bulunduğu coğrafi konumu ve inşaatı düşünecek olursak, çok önemli bir proje. Herkese teşekkür ediyorum. Herkes olağanüstü gayretle çalışıyor. Amacımız insanlarımızın daha rahat bir yolda yolculuk yapmasını sağlamaktır."
"27 TÜNEL VAR"
Kalkınma Bakanı Elvan ise geçmiş hükümetlerin Akdeniz Sahil Yolu ile ilgili çeşitli açıklamalar yapıldığını belirterek, şöyle konuştu:
"Ak Parti hükümeti öncesinde o dönemin Ulaştırma Bakanı'nın bir beyanı vardı, 'Bırakın Türkiye'nin bütçesini, Avrupa'nın bütçesini aktarsanız Akdeniz Sahil Yolu'nu yapamazsınız' demişti. Gördüğünüz gibi Akdeniz Sahil Yolu'nda yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Ak Parti hükümeti dağı dağ ile buluşturuyor. Bu yılsonu itibari ile 6 tüneli açacağız. Bununla birlikte 10 tünelimiz hizmete girmiş olacak. Akdeniz Sahil Yolu'nda toplam 27 tünelimiz var. Diğer kalan tünellerimizin de hızla yapımını gerçekleştireceğiz. Yüklenici firma söz verdi. Bu yılsonu ile 6 tünelimizi hizmete açmış olacağız."

DHA

Loading...