Sözcü Plus Giriş

 CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, Balıkesir'de 26 derneğin FETÖ'cü olduğu iddiasıyla kapatıldığını belirtirken, "Hangi AKP'li yöneticiler, belediye başkanı ve meclis üyeleri bu kapatılan derneklere üyedir AKP yöneticileri arasında bu derneklerin kurucuları var mıdır" diye sordu.
CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, bugün il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyerek, FETÖ/PDY ile yapılan mücadeledeki eksik ve yanlışlara dikkat çekti. Hükümetin "FETÖ terör örgütü ile mücadele" adı altında bir cadı avına giriştiğini öne süren Biçki, "Hükümet, FETÖ ile mücadele adına kendisi gibi düşünmeyenleri de temizleme operasyonuna girişti. FETÖ ile asla bir arada olamayacak Atatürkçü, demokrat birçok insan mağdur edildi. Partimize her gün mağdur olduğunu söyleyen onlarca insan geliyor. Onun için hükümete buradan sesleniyoruz. Yaşın yanında kurunun da yanmasını engelleyin. Ergenekon ve Balyoz'da olduğu gibi yeni mağduriyetler yaratmayın" dedi. "FETÖ temizliği ayaklardan değil, baştan başlamalı" diyen CHP'li Biçki sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hiçbir devlet kurumuna siyasetçilerin desteği, yardımı, kollaması olmadan bu kadar terör örgütü mensubu asla yerleşemez. Sadece devlet kurumlarından temizlik yapılması ile FETÖ yok edilemez. Gerçek anlamda, FETÖ ile mücadele yapılmak isteniyorsa, gerçekten terör örgütünü devletten silip atmak istiyorsanız, bu yapılanmaya yol veren, gözyuman, koruyan ve kollayan siyasetçilerin de hem devlet yapısından hem de siyasetten temizlenmesi gerekir. Bu temizliğin siyasetçi ayağı yapılmazsa bu örgütü yok edemezsiniz."
AK PARTİLİ YÖNETİCİLERE 3 SORU
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü'nün FETÖ/PDY örgütü ile irtibatlı olma iddiası ile haklarında soruşturma açılan öğretim görevlilerine 20 soru verip, bunların cevaplandırılmasını istediğini açıklayan Biçki, "Soruların hepsini sorsam AKP'lilerin yarısından fazlası FETÖ'cü çıkar. Bu sorulardan sadece bir tanesini Balıkesir'deki AKP yöneticilerine sormak istiyorum, 'FETÖ/PDY örgütüne ait dernekler, sendikalar ve vakıflara üyeliğiniz var mı Balıkesir'de 26 dernek FETÖ'cü iddiasıyla kapatıldı. Bu kapatılan derneklere hangi AKP'li yöneticiler, belediye başkanı ve meclis üyeleri üyedir AKP yöneticilerinden bu derneklerin kurucuları var mıdır Bank Asya'ya para yatıran gariban bir vatandaşın işine son verilirken, bu siyasetçilerin de görevine son verilmesi gerekmez mi Birçok vatandaş bu derneklere üye olduğu için hesap verirken, bu derneklere üye olan AKP yöneticileri hesap vermeyecek mi'"
AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün, "FETÖ'nün AK Parti'ye sızmadığını söylemek en hafif tabirle saftiriklik olur. Mutlaka AK Parti'ye de sızmışlardır. Vatandaşlarımız bakanlıklarda, devletin diğer kurumlarında operasyon yapılırken, AK Parti'ye sızmış olan FETÖ'cülerin de temizlenmesini arzu ediyorlar" sözünü hatırlatan CHP'li Biçki, "Biz de milletçe AKP'nin içindeki FETÖ'cülerin ortaya çıkarılmasını bekliyoruz" diye konuştu.

DHA