Bolu Haberi: Barakası ve eşinin tedavi parası yandı

Barakası ve eşinin tedavi parası yandı

Barakası ve eşinin tedavi parası yandı

BOLU'da, 65 yaşındaki Ali Soner'in eşiyle birlikte oturduğu tek katlı baraka, sobadan çıkan yangında kül oldu. Ali Soner, eşinin tedavisi için borç aldığı 2 bin liranın da yandığını söyledi.
Yangın, saat 11.30 sırlarında Sağlık Mahallesi, Dağıstanlı Sokak'ta Ali Soner'e ait tek katlı barakada çıktı. Ali Soner'in, sobayı yakarak bahçeye çıkmasından sonra evde yangın çıktı. Sobadan sıçrayan kıvılcımın neden olduğu tahmin edilen yangını gören Ali Soner, itfaiyeye haber verdi. Gelen itfaiye ekibi alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Ancak baraka ve içindeki eşyalar büyük oranda yandı.
İtfaiyenin çalışmasını izlerken büyük üzüntü yaşayan Soner, soğuk olduğu için sobayı yaktığını, bahçeye çıktıktan sonra patlama sesi ile birlikte yangın çıktığını söyledi. Eşinin solunum güçlüğü çektiği için hastanede tedavi gördüğünü anlatan Soner, "Eşimin tedavisi için borç para bulmuştum. Yangında o da gitti. 2 bin lira para vardı. Yanan yansın. Şükür bize bir şey olmadı" dedi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

DHA

Loading...