Ankara Haberi: Başbakan Yıldırım 10 tane göçmen gittiğinde Avrupalılar ciyak ciyak bağırıyorlar (4)

Başbakan Yıldırım 10 tane göçmen gittiğinde Avrupalılar ciyak ciyak bağırıyorlar (4)

Başbakan Yıldırım 10 tane göçmen gittiğinde Avrupalılar ciyak ciyak bağırıyorlar (4)

"KILIÇDAROĞLU VE BARO BAŞKANININ KATILMALARINI ARZU EDERİZ DAVETTE BULUNUYORUM"

Keçiören Metrosu test sürüşü töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Beştepe'de düzenlenecek adli yıl açılış törenine katılmama kararını değerlendirdi. Yıldırım, "Tabii ki katılmalarını arzu ederiz. Kılıçdaroğlu ve Baro Başkanı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittiler. Oraya yabancı değiller. Şimdi ne değişti de böyle bir karar aldılar, anlamakta zorlanıyoruz. Bir kez daha davette bulunuyorum" dedi.

"BEŞTEPE'DEKİ TOPLANTININ OTELDE YAPILMASINI İSTEMEK ÜLKENİN GÜCÜNÜ GÖSTERMİYOR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Beştepe'de düzenlenecek adli yıl açılış törenine katılmama kararına ilişkin Yıldırım, "Bu birlik havasını devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız. Kılıçdaroğlu ve Feyzioğlu'na bir kez daha davette bulunuyorum. Beştepe'de yapılacak toplantının bir otelde yapılmasını istemek bu ülkenin gücünü göstermiyor. MHP de bir çağrı yaptı, kendisi katılacağı gibi Kılıçdaroğlu'na katılma çağrısında bulundu. Beştepe milletin yeridir. Milletin işleri de orada yerine getirilebilir. Cumhurbaşkanımızın bu toplantıya katılması şüphesiz Türkiye'de hukuk devleti ve onun getirdiği gelişmeyi gösteren ayrı bir şeydir. Cumhurbaşkanı anayasaya göre tarafsızdır. Cumhurbaşkanı yüksek mahkeme üyelerini atıyor. Hukuk devletine vurgu yapmasının doğal olduğunu herkesin görmesi lazım" ifadelerini kullandı.

"ABD'NİN TAAHHÜDÜ VAR"

Suriye'nin kuzeyinde yürütülen "Fırat Kalkanı" harekatına ilişkin Yıldırım şu ifadeleri kullandı: "PYD/YPG, PKK'nın uzantısı terör örgütleridir. Adamlar aynı adamlar. Bunlar bölgenin canını yakan terör örgütlerinden başkası değildir. Bu konudaki kararlılığımız devam etmektedir. Bu unsurlar Fırat'ın doğusuna gideceklerdir. ABD'nin bu konuda ülkemize taahhüdü vardır ve değişmesini beklemiyoruz.

TEHDİTLER TAMAMEN BİTİNCEYE KADAR FAALİYETLER DEVAM EDECEK

Terör unsurları tamamen ortadan kaldırılıncaya, sınırlarımıza, topraklarımıza ve vatandaşlarımıza yönelik tehditler tamamen bitinceye kadar faaliyetler devam edecek."

"UZUN SÜRDÜ DOĞRU"

12 yıl süren Keçi Ören metro çalışmasının maliyetinin 330 milyon dolar yaklaşık olarak 1 milyar liraya mal olduğunu belirten Yıldırım, "Tabi uzun sürdü doğru. Geç olsun güç olmasın" dedi.

DHA

Loading...