Sözcü Plus Giriş

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi'nin 4. katında hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Köşesi'nin açılışını yaptı. Başbakan Yıldırım, "Şehitlerimizin hatırasını yurdun her köşesinde yaşatıyoruz. Bunun kararını aldık. Hepsinin ismi bir yerlere verilecek. Hepsinin ismi ölümsüzleştirilecek çünkü bunu fazlasıyla hak ettiler" dedi.

Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz şehitlerimiz asla ve asla bu millet tarafından unutulmayacak, unutturulmayacak. Çünkü 15 Temmuz Türkiye'nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır. Dünya tarihinde hiçbir millete nasip olmayan büyük bir kahramanlık destanını bu yiğitlerimiz yazdı. Cumhurbaşkanınına, hükümetine, memleketine, bayrağına sahip çıktı. Neye karşılık Karşılarında tanklar, toplar, uçaklar, ağır silahlar vardı. Onların nesi vardı Allah'ı, imanı, inancı ve elinde ay yıldızlı bayrağı vardı. Onların hatırasını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmak bizim en asli görevimizdir. Aziz şehitlerimiz, emanetiniz emanetimizdir. Rahat uyuyun" dedi.

Başbakan Yıldırım, "Hükümetimiz gereken her türlü çalışmayı bütün imkanları seferber ederek yapmaktadır. Gerek FETÖ ile gerek bölücü terör örgütü ile mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı sağlıklı ömürler diliyorum. Sizlerin bugün gösterdiğiniz dayanışma ve sahiplenme duygusu bu ülkenin en büyük gücüdür, kaynağıdır, teminatımızdır" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından AK Parti Genel Merkezi'nde oluşturulan 15 Temmuz Şehitler Köşesi'nin bulunduğu salona geldi. Baybakan Yıldırım, 'Ya Allah Bismillah' diyerek şehit çocuklarıyla kurdeleyi keserek, köşenin açılışını gerçekleştirdi. Açılış sırasında şehit aileleri duygulu anlar yaşadı. 15 Temmuz Şehitler Köşesi'ni inceleyen Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine çeşitli hediyeler verdi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more