Afyonkarahisar Haberi: Başbakan Yıldırım: ByLock'ta bakanlar varmış, kocaman bir yalan (2)

Başbakan Yıldırım: ByLock'ta bakanlar varmış, kocaman bir yalan (2)

Başbakan Yıldırım: ByLock'ta bakanlar varmış, kocaman bir yalan (2)

YILDIRIM: HİÇ KİMSE TÜRKİYE'YE RAĞMEN HESAP KİTAP YAPMASIN
Başbakan Binali Yıldırım, bazı bakanlar ve milletvekilleriyle birlikte Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'ni ziyaret etti, ilçe meydanında halka seslendi. İki gün Afyon'da istişare toplantısını yaptıklarını anlatan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin geçmişini konuştuk, geleceğini konuştuk" dedi.
'BAŞKAN ERDOĞAN' SLOGANI
Başbakan Yıldırım, "Size Türkiye sevdalısı Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdim" diye seslendiği meydandaki vatandaşlar, 'Başkan Erdoğan' sloganı attı. Bunun üzerine Yıldırım, "Sinanpaşa işi bitirmiş, hayırlı uğurlu olsun" diye yanıt verdi.
Sinanpaşa'nın 9 beldesiyle her zaman olduğu gibi Ak Parti'ye en yüksek desteği verdiğini belirten Yıldırım, şunları söyledi:
"Yavuz Sultan Selim'in hocası Sinanpaşa'nın torunlarına da bu yakışır. Yola çıkarken bir şey söyledik. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın, Osmanlı atalarımız ecdadımız 6 asır bu prensiple ayakta durdu. Üç kıtada barışı, kardeşliği, sevgiyi, birliği, beraberliği götürdü. Hiç kimsenin diline, dinine karışmadı. Sadece huzur getirdi. Ama bugün Osmanlı'nın bıraktığı topraklarda maalesef huzurdan eser yok. Ama merak etmeyin Osmanlı'nın torunları olarak 79 milyon Türkiye'nin asil milletinin evlatları olarak bölgeye barışı da kardeşliği de biz getireceğiz. Hiç kimse bize nasihat vermesin, hiç kimse bu bölgede Türkiye'ye rağmen hesap kitap yapmasın. Bütün hesaplarını bozarız, başlarına geçiririz."
MENDERES'TEN SONRAKİ İKİNCİ BAŞBAKAN
Başbakan Yıldırım, buraya rahmetli Adnan Menderes'ten sonra gelen ikinci başbakan olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Yıldırım, "Ama unutmayın rahmetli Menderes Sinanpaşa'ya darbeden önce geldi. Ama biz darbeyi yere batırarak, darbeye darbe vurarak geldik. Bu millet istiklaline istikbaline de sahip çıktı. 15 Temmuz'da alçaklara hakkettiği dersi verdiniz" dedi.
Mehmet ÇINAR Onur BAYRAM/SİNANPAŞA (Afyonkarahisar), (DHA)

DHA

Loading...