Diyarbakır Haberi: Başika operasyonun bugünkü bölümü tamamlandı

Başika operasyonun bugünkü bölümü tamamlandı

Başika operasyonun bugünkü bölümü tamamlandı

MUSUL Operasyonu kapsamında Peşmerge güçleri bugün Başika'da IŞİD'li teröristlere yönelik saldırı başlattı. Operasyon kapsamında planlanan 9 köy, IŞİD terör örgütünden kurtarılırken, operasyonu yöneten Zerevani Özel Kuvvet Komutanı General Aziz Weysi, planladıkları şekilde operasyonun yürüdüğünü söyledi.
Peşmerge güçlerinin bugün sabah saatlerinde Musul operasyonu kapsamında gerçekleştirdiği harekatı yöneten Zerevani Özel Kuvvet Komutanı General Aziz Weysi, "Operasyon planını Başkan Mesut Barzani yaptı, bizde sahada uyguladık. Plan tam istediğimiz gibi işledi. Çevrede bulunan köyleri teröristlerden aldık. Başika ilçesi de birliklerimiz tarafından kuşatıldı. Orayı da inşallah en kısa sürede kurtaracağız" dedi.
Operasyonun sürdüğü öğlen saatlerinde Tizxrab köyünden Peşmerge birliklerine keskin nişancı tüfeğiyle ateş açıldı. Bu sırada cephede operasyonda olan birlikler IŞİD terör örgütü üyelerinin bulunduğu yerleri yoğun ateş altına aldı. Doçka uçaksavarlarında kullandığı operasyonda koalisyon güçleri de IŞİD hedeflerine hava bombardımanı yaptı. Çıkan çatışmada kanas ile ateş açan IŞİD'liler köye sızma harekatı yapan Zerevani güçleri tarafından etkisiz hale getirildi.
Başika operasyonunu izleyen DHA ekibi de zaman zaman çatışmanın ortasında kalarak o anları objektifleriyle yansıttı.

DHA

Loading...