Sözcü Plus Giriş

BASIN Kartı Komisyonu Toplantısı, 19 Ekim 2016 tarihinde Ankara’da Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak. Toplantıda; ilk kez basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları Basın Kartı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde görüşülerek karara bağlanacak. Basın Kartı Komisyonu toplantısında 11 Ekim 2016 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğü’ne intikal ettirilen başvurular görüşülüp karara bağlanacak.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, başvuruları Komisyona intikal ettirilecek başvuru sahiplerinin aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmaları gerektiği belirtildi. Mesleki çalışma göndermesi gereken başvuru sahiplerinin, Genel Müdürlüğünün internet sitesinde (www.byegm.gov.tr) yer alan 'Basın Kartı' bölümüne girerek 'Mesleki Çalışma Gönder' kısmından mesleki çalışmalarını sisteme yüklemeleri gerektiği belirtilerek, bu konudaki tedaylı bilgilerin il müdürlüklerinden alınabileceği belirtildi, şu açıklamada bulunuldu:

"Sürekli basın kartı başvurusunda bulunanlardan mesleki çalışma niteliğinde olmayan bir belge ile durumlarını tevsik etmek isteyenlerin söz konusu belgeleri basılı ortamda il müdürlüklerimiz aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze intikal ettirmeleri gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin çalıştıkları gazete/dergi örneklerinin ‘pdf’ olarak Komisyon görüşüne sunulması öngörüldüğünden yayınların 'Devlet Enformasyon Sistemi'ne yüklenmesi hususunda gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili soru ve sorunların Basın Kartı Destek Hattı: (312) 583 61 60 ve 'basinkarti@byegm.gov.tr' elektronik posta adresi aracılığıyla iletilmesi halinde daha hızlı çözümler sunulabilmesi mümkün olacaktır".

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more