Sözcü Plus Giriş

İstanbul Haberi: Bekir Bozdağ: Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 31 civarında ölü, 147 yaralı var

Bekir Bozdağ: Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 31 civarında ölü, 147 yaralı var

Güncellenme: 02:37, 29/06/2016
Bekir Bozdağ: Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 31 civarında ölü, 147 yaralı var

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda, ilk bilgilere göre 3 canlı bombanın kendisini patlattığını belirterek, "Teyide muhtaç ham bilgi. 3 tane teröristin olduğu ifade ediliyor. Ve şu ana kadar elde edilen bilgilere göre, 31 civarında ölü var. Yaralı sayısı da 147 olarak bana geldi" dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıya ilişkin son dakika gelişmelerle ilgili Meclis Genel Kurulu'nda açıklama yaptı. Bozdağ, saldırıya ilişkin şu ifadeleri kullandı:
"Teyide muhtaç ham bilgi. 3 tane teröristin olduğu ifade ediliyor. Teröristlerden 2 tanesi, dış hatlar gidiş noktasına geliyor. Oradan yolcuların geçtiği yere doğru ateş ediyor bir tanesi. Ateş etme esnasında orada bulunanalar tedbiren herkes yere yatıyor. Kargaşa sırasında teröristlerden bir tanesi içeri giriyor. Oradan koşup alt kat geliş bölümüne doğru hareket ediyor. Orada bir çatışma çıkıyor. Polisin ateş etmesi sonucu yaralanan teröristin elindeki silah düşüyor. Herkes silah sesi nedeniyle etraftan dağılıyor. O sırada terörist kendisini patlatıyor. Yani ölmeden önce kendisini patlattığı anlaşılıyor. Bu arada yukarıda ilk başta ateşleyen terörist kendisini daha önce patlatıyor. O aşağı kaçarken o da orada patlatıyor. Üçüncü terörist de dışarıda beklediği tahmin ediliyor. İnsanlar dışarı can havliyle dışarı çıkarken onların ölümü belki hesaplandı. O sırada dışarıda patlama oluyor.
31 CİVARINDA ÖLÜ, 147 YARALI
Kendisine gelen bilgilere göre 31 civarında kişinin yaşamını yitirdiğini, 147 kişinin de yaralandığını açıklayan Bakan Bozdağ, "Ve şu ana kadar elde edilen bilgilere göre, bana gelen son bilgilere göre, 31 civarında ölü var. Bunların kimlikleri henüz tespit edilmiş değil. Yabancı uyruklu, Türk vatandaşı olabilir. Adli Tıp Kurumu'na şu ana kadar gelen ceset sayısı 24. Diğerleri hastanelerde 7 tanesi henüz gelmiş değil. Yaralı sayısı da 147 olarak bana geldi. İncelemeler devam ediyor. Terör eylemini gerçekleştiren terör örgütüne ilişkin de şu anda bir takım bulgular var, ancak onunla ilgili de kesinlik kazandıktan sonra bir değerlendirme yapılacaktır" diye konuştu. 

DHA