Şırnak Haberi: Beytüşşebap Gazisi, demokrasi nöbetinde

Beytüşşebap Gazisi, demokrasi nöbetinde

Beytüşşebap Gazisi, demokrasi nöbetinde

BOLU’da, 4 yıl önce Şırnak’ın Beytülşebap İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada bacağından yaralanarak gazi olan Uzman Çavuş Özer Bay FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetine katılıyor. Özer Bay, kendisini gazi eden teröristlerle bugünkü darbeciler arasında hiçbir fark olmadığını söyledi.
Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişiminin ardından sürdürülen demokrasi nöbeti 6’nci gününde Bolu’da devam etti. Belediye Meydanı’nda çok sayıda vatandaşın katılımıyla süren nöbete 4 yıl önce Şırnak’ın Beytülşebap İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle girilen çatışma sonucu sol dizinden yaralanarak gazi olan Uzman Çavuş Özer Bay da katılıdı. Koltuk değeneği ile yürüyebilen Özer Bay, 15 Temmuz'dan itibaren her gün akşam saatlerinden sabah ezanına kadar yaklaşık 8 saat demokrasi nöbetine destek veriyor.
Özer Bay, kendisini gazi eden teröristlerle bugünkü darbecilerin arasında hiçbir fark olmadığını dile getirerek, şunları söyledi:
“Oradaki kamuflajlı teröristle bugün 15 Temmuz'da darbe yapmaya çalışanlar arasında hiçbir fark olmadığını gördüm. O PKK’lı ise bunlar da FETÖ örgütünün mensupları. Onlar da askeri kıyafetle saldırdılar halkımıza. Güneydoğu’da destanlar yazan Polis Özel Harekatı da bombaladılar, katlettiler. Milletimizin üzerine tanklarla yürüdüler. Bunların hesabı elbet sorulacak. Benim tek isteğim. Tek düşüncem. Bunlara da, PKK terör örgütü mensupları ile aynı şekilde davranılması. İdam gelecekse her iki grubun da idam edilmesi gerekir.”
“AĞABEY BİZ KİMİN EMRİ ALTINDAYDIK”
Bay, vatandaşın iyi askerle kötü askeri ayırt edebildiğini ifade ederek, “Şu anda benim eskiden görev yaptığım Bolu 2'nci Komando Tugayı’nın taburu Aktütün karakolunda görev yapıyor. Buradan onlara sevgilerimi gönderiyorum. Arkadaşlarımın moralleri çok bozuk. 15 Temmuz gecesi beni aradılar. 'Ağabey biz kimin emri altındaydık. Bilemedik. Şimdi ne yapacağız' diyorlardı. Kardeşlerim morallerini hiç bozmasınlar. Halkımız iyi ile kötüyü ayırt edebiliyor. Kimin ne yaptığının herkes farkında. Onlara kutsal görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.
“BİZİM NÖBETİMİZ BİTMEZ”
Demokrasi nöbetine devam edeceğini belirten Gazi Uzman Çavuş Bay, “Demokrasi nöbetimiz devam ediyor. Bizim burada olduğumuzu dünya alem görsün. Türk’ün gücünü unutmasınlar. Milletin gücünü unutmasınlar. Biz bu nöbeti Sayın Cumhurbaşkanımız emir verinceye kadar devam ettireceğiz. Biz Kato Dağı'nda da nöbet tuttuk. Bolu Demokrasi ve Cumhuriyet meydanında da nöbet tutarız. Bizim nöbetimiz bitmez" diye sözlerini tamamladı. 
 

DHA

Loading...