Sözcü Plus Giriş

Kayseri Haberi: Bilal Erdoğan, şehit polis Cennet Yiğit adına yapılan parkın açılışına katıldı

Bilal Erdoğan, şehit polis Cennet Yiğit adına yapılan parkın açılışına katıldı

16:56 -
Bilal Erdoğan, şehit polis Cennet Yiğit adına yapılan parkın açılışına katıldı

 DARBE girişimi sırasında Ankara Gölbaşı'ndaki Polis Özel Harekat Merkezi'nin bombalanması sırasında şehit olan Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’in adının yaşatılacağı memleketi Kayseri’nin Bünyan İlçesi'ndeki park, düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da katıldı.
Bünyan Belediyesi tarafından, yaklaşık 1 milyon TL harcanarak yapımı tamamlanan parkın açılış törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan,
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Bünyan Kaymakamı Musab Saylam, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda kişi katıldı.
Şehit polis Cennet Yiğit'in babası Yahya Yiğit'i yanına oturtan Bilal Erdoğan, şehidin anneannesi Ruziye Yiğit'in elini öperken, şehit annesi Huriye ve ablası Emine Yiğit'e başsağlığı diledi.
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, "Buraya 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Merkezi’nin alçakça bombalanması sırasında şehit olan Komiser Yardımcısı 23 yaşındaki kızımız Cennet Yiğit’in ismini verdik" dedi.
İlçenin Salıpazarı mevkisinde, Bünyan lisesinin hemen yanı başında yapılan parkın girişinde taştan oyularak hazırlanmış ve parkın adının bulunduğu bir anıt, üzerinde Demokrasi şehitleri Astsubay Ömer Halisdemir ve Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’in büyük boy posteri ile 15 Temmuz’da şehit düşen 242 şehidin isimlerinin yazılı olduğu pankart yer aldı. Parkın içinde ise futbol ve voleybol sahası, yürüyüş yolları, kameriyeler, süs havuzları, çocuk oyun alanı, fitness alanı, engelliler için spor alanı bulunuyor.

FOTOGRAFLI

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more