Sözcü Plus Giriş

YAVUZ Sultan Selim Köprüsü’nün Cuma günü yapılan açılışının ardından İstanbul’da mesainin ilk gününde Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitleri köprülerinin akıcı olduğu görüldü. Diğer günlere oranla daha düşük yoğunluklu trafikte, hafta sonunu 30 Ağustos’la birleştiren tatilcilerin de etkili olduğu belirtildi.

 
İstanbul trafiğinin en yoğun olduğu sabah saatlerinde Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitleri köprülerinde trafik yoğunluğunun diğer günlere oranla az olduğu gözlenirken, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne talep azdı. Geçişlerin ücretsiz olduğu köprüde, daha çok otobüs ve kamyonların geçiş yaptığı görüldü.

SELFİE ÇEKENLER UYARILDI
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanan sürücüler yolun sağına çekerek, köprüyle selfie çekti. Köprüde devriye gezen görevli bir araç, sürücüleri yollarına devam etmeleri konusunda uyardı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NDE AKICI TRAFİK
İşe gidiş saatlerinde, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde diğer günlere oranla trafik yoğunluğu yaşanmadı. Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişte Zincirlikuyu mevkiinde trafiğin yavaşladığı görüldü. Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişte ise herhangi bir yoğunluk yaşanmadı.

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ YOĞUN AKICI
Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprüsünde ise sabah 07.30-08.30 arasında trafiğin akıcı şekilde seyrettiği görüldü. Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişlerde TEM’de trafik akıcı şekilde seyrederken köprü girişinde yoğunluk oluştu. Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçişte ise akıcı bir trafik vardı.

MAHMUTBEY GİŞELERDE YOĞUNLUK VARDI
Haftanın ilk iş gününde Mahmutbey gişelerde Edirne istikametine yoğunluk yaşandı. Gişelere kadar açık olan yol kamyon ve TIR'ların etkisiyle gişelerde sıkışma yaşandı. İstanbul istikametinde açık seyreden trafikte araçlar bekleme yapmadan geçiş yaptı.

30 AĞUSTOS’U HAFTA SONU İLE BİRLEŞTİRDİLER
Trafiğin akıcı olmasında, hafta sonu tatilini 30 Ağustos’la birleştiren tatilcilerin İstanbul’dan ayrılmasının da etkili olduğu belirtildi. İstanbul trafiğinin rahatlayan görüntüsü İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluğunu gösteren haritalarda yeşil ve koyu yeşil olarak görüntülendi.

 

DHA