Adana Haberi: Bin lira için öldürüp, canına kıydı

Bin lira için öldürüp, canına kıydı

Bin lira için öldürüp, canına kıydı

ADANA'da oto tamircisi 51 yaşındaki Ercan Günhan'ı öldürüp, daha sonra da kendi canına kıyan 46 yaşındaki Cem Gür'ün, bin liralık borç- alacak kavgası nedeniyle olayı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
26 Ekim'de Fatih Mahallesi'nde meydana gelen olayda, oto tamirciliği yapan Ercan Günhan, işyerine gelen Cem Gür tarafından kalbinden tabanca ile vuruldu. Hastaneye kaldırılmak istenen Günhan yolda öldü. Olay yerinden 01 DOA 23 plakalı otomobil ile kaçan Gür, bir saat sonra Tellidere Mahallesi'nde aynı silahı başına dayayıp ateş ederek canına kıydı.
İki kişinin ölümü ile sonuçlanan olayı araştıran polis, olayın bin liralık borç- alacak kavgası nedeniyle meydana geldiğini belirledi. Aracını tamir ettiren Cem Gür, Ercan Günhan'a bin TL borçlandı. Borcunu geciktiren Gür, Günhan'dan ödeme için zaman istedi. İddiaya göre erteleyeceğini söyleyen Ercan Günhan, ancak borcun 5 bin liraya yükseleceğini söyledi. İkilinin tartışması kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Cem Gür, belindeki tabancayı çıkartıp, Günhan'ın göğsüne dayadıktan sonra tek el ateş etti. Cem Gür daha sonra tamirhanede bulunanların şaşkın bakışları arasında silahı kendi kafasına dayayıp tetiğe bastı, ancak tabanca ateş almadı. Araya giren vatandaşların tepkisi üzerine tamirhaneden çıkıp geldiği otomobile binen Cem Gür olay yerinden kaçtı. Gür, bir saat sonra da aynı tabancayla intihar etti.

 

DHA

Loading...