Ankara Haberi: Binadaki sarsıntı paniğe neden oldu

Binadaki sarsıntı paniğe neden oldu

Binadaki sarsıntı paniğe neden oldu

AKSARAY'da bir banka ve özel temel eğitim lisesinin bulunduğu 5 katlı binanın sarsıntı paniğe neden oldu. AFAD ekipleri binada her hangi bir çatlak bulamazken, sarsıntının binanın arkasındaki müzeye dönüştürülen eski un fabrikasının zemin sıkıştırması işlemlerinden kaynaklandığı ihtimali üzerinde duruluyor.
Olay, bugün saat 10.30 sıralarında Muhsin Çelebi Mahallesi Ankara Caddesi'ndeki 5 katlı bir binada meydana geldi. Bir banka ve özel temel eğitim lisesinin bulunduğu 5 katlı binada sarsıntı oldu. Bunun üzerine bankada ve temel eğitim lisesinde bulunanlar panikle binayı tahliye etti. Ardından polis ve AFAD'a haber verildi. Polis ve AFAD, bina çevresinde önlem alıp, binayı tamamen tahliye etti. Çevrede toplanan kalabalıkta uzaklaştırıldı. AFAD ekibi, bina içinde ve çevresinde yaptığı araştırmada her hangi bir çatlak veya göçüğe rastlamadı.
AFAD İl Müdürü Cezmi Türkmen, mühendislerin binada inceleme yaptığını belirterek, ''Binayı güvenlik amacıyla tahliye ettik. Buradaki sarsıntının kaynağını araştırdık. Sabah 15-20 dakika sallandığını söylediler. Biz yukarı çıktığımızda da yine sallantı devam ediyordu. Yapılan çalışmalar sonucu sallantıyı tespit ettik. Onun için zaten binayı boşalttık hemen. Ama yaptığımız araştırmada binada her hangi bir sıkıntı yok. Her hangi bir çatlak, dökülme, hiçbir şey yok. Binanın temel taşıyıcıları ile ilgili bir sıkıntı yok. Binanın sallantı kaynağı arkasındaki Azmi Milli Un Fabrikası’ndaki zemin sıkıştırılmasından dolayı, orada verilen kuvvetin buraya yansıması. Oradaki işlem durunca buradaki sallantıda bitiyor'' diye konuştu.
Yapılan incelemenin ardından binaya tekrar girişler sağlandı.

 

DHA

Loading...