Yozgat Haberi: Bingöl şehidine uğurlama töreni

Bingöl şehidine uğurlama töreni

Bingöl şehidine uğurlama töreni

BİNGÖL- Tunceli sınırında düzenlenen bir operasyon sırasında PKK'lı teröristlerce döşenmiş el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’ne kayıtlı Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın'ın cenazesi, ailesinin bulunduğu Yozgat’a gönderildi.
Bingöl-Tunceli sınırında bulunan Kiğı İlçesi kırsalında bu sabah PKK’lı teröristlerin önceden araziye döşedikleri el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’ne kayıtlı Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın için Bingöl Havalimanı’nda tören düzenlendi.
Törene Vali Yavuz Selim Köşger, Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Ak Parti Milletvekili Enver Fehmioğlu, İl Müftüsü Mecit Can, Şehit Aileleri, Gazileri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan, kurum amirleri, şehidin silah arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl’de son 5 günde 4 güvenlik görevlisinin şehit düştüğünü ifade ederek, şöyle dedi:
"Bu hafta bizim için tam bir hüzün haftası. Gam, hüzün, kederimiz dağlardan büyük. Son 5 günde 4 vatan evladını Bingöl’de şehit verdik. Şehitlerimizin ikisi Diyarbakırlı, biri Tokatlı, biri de Maraşlıydı. Bu kahpeler, bu vatana kast eden alçaklar milletin herhangi bir kesimi ile ilgili bir kaygıları yok. Bunlar, kendilerini maşa olarak kullanan emperyalist güçlerin çıkarı dışında başka hiçbir şeye hizmet etmiyorlar."
Vali Köşger’in konuşmalarının ardından İl Müftüsü Mecit Can, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın ve tüm şehitler için dua okudu.
Diyarbakır’dan Bingöl’e getirilen Türk Hava Kuvvetleri’ne ait bir kargo uçağına bindirilen Şehit Dargın’ın cenazesi toprağa verilmek üzere ailesinin oturduğu Yozgat’a havalandı.

 

DHA

Loading...