Muğla Haberi: Bir yıl sonra saklandığı çatı katında yakalandı

Bir yıl sonra saklandığı çatı katında yakalandı

Bir yıl sonra saklandığı çatı katında yakalandı

MUĞLA'nın Dalaman İlçesinde çok sayıda dolandırıcılık olayına karıştığı gerekçesiyle yakalanıp, sevk edildiği adliyede polisin bir anlık dikkatsizliğinden faydalanarak firar eden 42 yaşındaki O.Ö. bir yıl sonra Ortaca'da yakalanıp, tutuklandı.
Dalaman'da aralarında yabancı uyruklu turistlerinde bulunduğu çok sayıda kişiyi dolandırmaktan hakkında yakalama kararı ve kesinleşmiş hapis cezası bulunan O.Ö., geçen yıl 22 Ekim'de polis tarafından son işinde suçüstü yakalanıp, gözaltına alındı. O.Ö., sevk edildiği Ortaca Adliyesi'nde polislerin bir anlık dalgınlığından yararlanıp, kaçtı.
Firari O.Ö.'nün yakalanması için polis ve jandarma harekete geçti. Bir yıldır her yerde aranan O.Ö. ile ilgili Ortaca İlçe Jandarma Komutanlığı'na geçen 22 Ekim'de bir ihbar geldi. İhbar üzerine harekete geçen jandarma, O.Ö.'nün Ortaca'nın Akıncı Mahallesi'ndeki bir yakınının evine operasyon düzenledi. Evde yapılan aramada O.Ö., gizlendiği çatı katında yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen O.Ö., tutuklanıp, Seydikemer Eşen T Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

DHA

Loading...