Sözcü Plus Giriş

GAZİANTEP'te, 4 çocuk annesi eski eşini öldürdükten sonra Mersin'de de bir kişiyi öldürerek kaçan emekli polis Bozan Akay, her yerde aranıyor.
Emekli polis memuru Bozan Akay, geçen 19 Eylül'de ayrıldığı eşi 39 yaşındaki Türkan Akay'ı tabancayla öldürerek cesedini Ertuğrulgazi Mahallesi'ndeki boş araziye attı. Akay, olaydan 3 gün sonra bu kez 62 yaşındaki Hakim Suna'yı da Mersin'deki iş yerinde öldürerek kaçtı.
Polis, her yerde aradığı 2 kişinin öldürmekle suçlanan firari şüphelinin bulunması için vatandaşlardan da destek istedi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, firari Bozan Akay'ı görenlerin, '155 polis imdat veya 156 jandarma' ihbar hatlarını araması istenerek şöyle denildi:
"19 Eylül 2016 günü saat: 08.45 sıralarında İlimiz Ertuğrul Gazi Mahallesi 54 nolu cadde boş arazi içerisinde Türkan Akay isimli bayan, faili meçhul kişi ya da kişilerce tabanca ile ateş edilmesi sonucu öldürülmüş olarak bulundu. Yapılan çalışmalar sonucu olayın şüphelisinin olay akabinde suç aleti tabanca ile birlikte firar eden; emekli Polis Memuru Bozan Akay isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir. Firari Bozan Akay’ın ilimizde gerçekleştirmiş olduğu olay sonrası, 22 Eylül 2016 tarihinde Mersin ilinde bir işyerinde, Hakim Suna isimli şahsın öldürülmesi olayının da şüphelisi olduğu ve olay yerinden firar ettiği anlaşılmıştır. Vatandaşlarımızın şüpheli şahsın eşkali ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşmaları halinde 155 Polis İmdat veya 156 Jandarmaya bilgi vermelerinin yapılan çalışmalara katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir."

 

 

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more