Sözcü Plus Giriş

Gaziantep Haberi: BM Direktörü Gisladottir Gaizantep'te

BM Direktörü Gisladottir Gaizantep'te

Güncellenme: 15:57, 19/07/2016
BM Direktörü Gisladottir Gaizantep'te

BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Direktörü ve Eski İzlanda Dışişleri Bakanı Ingibjorg Gisladottir, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti.
Gaziantep'e gelen Ingibjorg Gisladottir, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i makamında ziyaret etti. Suriyeli kadınlara yönelik projelerle ilgili olarak Fatma Şahin ile görüşmek için geldiklerini aktaran Gisladottir, darbe girişimiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gisladottir, tankların ve silahların önüne geçerek darbe girişimini durduran Türk halkının büyük bir başarıya imza attığını söyledi. Türkiye’de, 15 Temmuz darbe girişimiyle çok korkunç bir deneyim yaşadığını kaydeden Gisladottir, Türk halkını bir kez daha takdir ettiğini ifade etti.
Fatma Şahin, Gisladottir'e, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında demokrasi nöbetine giden erkekleri taşıyan kadın kamyonet şoförünün ı gösterildi. Bu ın Başbakan Binali Yıldırım’ı ağlattığını kabdeden Şahin, Türk kadınının demokrasi için önemini anlatarak bunun büyük bir kazanım olduğunu ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından Şahin ve Gisladottir karşılıklı olarak birbirlerine hediye sundu. 

DHA