Muğla Haberi: Bodrum'da fener alayı coşkusu

Bodrum'da fener alayı coşkusu

Bodrum'da fener alayı coşkusu

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen fener alayına yaklaşık 4 bin kişi katıldı.
Bodrum'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterilerinin ardından Bodrum Belediyesi tarafından fener alayı düzenlendi. Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde yapılan yürüyüşe, ellerinde meşaleler ve Türk Bayrağı taşıyan yaklaşık 4 bin kişi katıldı. Bodrum Vosvos Kulübü ve motosikletli gruplar da korna çalarak yürüyüşe destek verdi. Yürüyüşe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon, annesi Fatma Kocadon meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen katıldı. Neyzen Tevfik Caddesi'ndeki Milta Bodrum Marina'dan başlayarak Belediye Meydanı'na kadar yürüyen kalabalık, ellerinde Türk Bayrağı, meşaleler, özdeyişlerinin yer aldığı pankartlar taşıdı. Eğlence mekanları ve restoranlar da 10. Yıl Marşı çalarak yürüyüşe destek verdi. 
Başkan Kocadon, birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, "Türkiye'nin 7 bölgesinden gelerek Bodrum'da buluşan halkımız, barış ve birliğimizin Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum. Bu birliğimiz Türkiye'nin her bir köşesine ulaşsın. Türkiye'nin aydınlık ve medeni insanlarının Belediye Başkanı olmaktan dolayı gurur duyuyorum" dedi. 
Konuşmaların ardından Pusula Grubu sahneye çıktı, grup marşlarla meydanı dolduranları coşturdu.

DHA

Loading...