Sözcü Plus Giriş

Hülya ELTEŞ/BODRUM (Muğla), (DHA) BODRUM'da sahne alan Candan Erçetin ve Kardeş Türküler Grubu, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Anadolu halk şarkılarını, kendi kültürel yapıları ile orijinal dillerinde yorumlayan Kardeş Türküler ve Candan Erçetin, Bodrum Antik Tiyatro'yu dolduran hayranlarına müzik ziyafeti sundu. Konser, Kardeş Türküler'in Aşık Mahsuni Şerif'in 'Çeşmi Siyahım' türküsünü seslendirmesi ile başladı. Daha sonra Kürtçe şarkı ile devam eden konserde grubun solistlerinden Feryal Öney, "Memleketin her yerinde artık durum bu. Konser yok, şarkı söylemek yok. Biz hem şarkı söylemeyi hem de sizi çok özledik o yüzden güzel olacak" dedi. Grubun diğer solistleri de Türkçe, Kürtçe, Arapça, Ermenice, Yunanca 'Merhaba' diyerek izleyenleri selamladı. Kardeş Türküler'in Türkçe, Kürtçe, Arapça, Ermenice, Yunanca, Azerice ve Balkan ezgilerine yer verdiği konserde izleyiciler de bazı şarkılara bulundukları yerden eşlik etti.
Sahneye yalınayak çıkan Candan Erçetin de seslendirdiği parçalarla hayranlarını coşturdu. 'Sallasana mendilini' parçasıyla sahne alan ünlü sanatçı, daha sonra 'Yalan' şarkısı ile konserine devam etti. Enerjisi ve performansı ile göz dolduran Erçetin, şarkılarıyla olduğu kadar sahne performansıyla da dikkat çekti. Yaklaşık 2 saat süren konserin ardından Candan Erçetin ve Kardeş Türküler, ayakta alkışlandı.

DHA