Muğla Haberi: Bodrum'da şampiyon 'Shak Shuka' oldu

Bodrum'da şampiyon 'Shak Shuka' oldu

Bodrum'da şampiyon 'Shak Shuka' oldu

TÜRKİYE Yelken Federasyonu (TYF) tarafından Bodrum'da bu yıl işadamı Mustafa Vehbi Koç'un anısına 17- 20 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Yat Şampiyonası, ödül töreni ile sona erdi. Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası Trofe Kupası'nı 'Shak Shuka' isimli yatıyla Hasan Utku Çetiner kazandı.
Türkiye Yelken Federasyonu Milta Bodrum Marina ve Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası 3 gün süren mücadelenin ardından tamamlandı. 33 teknenin katıldığı yarışlara 300'e yakın yelkenci katıldı. Sahil Güvenlik Kupası yarışları ile başlayan ve Ocak ayında hayatını kaybeden Mustafa Vehbi Koç etabıyla sona eren şampiyonda dereye giren yelkencilere ödülleri Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi'nde düzenlenen kokteyl ile dağıtıldı. Koç ailesini temsilen geceye, Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Başkanı Oya Ünlü Kızıl katıldı. Gecede ödüller, IRC 1, IRC 2, IRC 3 ve Destek sınıflarında verildi.
Sahil Güvenlik Kupası yarışlarında, IRC 1 kategorisinde 'Renault Farr Away-Team Özonur' teknesiyle yarışan Levent Özonur ve ekibi birinci oldu. IRC 2 kategorisinde, 'Arçelik Alize' teknesiyle Sinan Sümer ve ekibi, IRC 3 kategorisinde 'Tüpraş Alize' teknesiyle Anıl Berk Baki ve ekibi, Destek sınıfında 'Sebago Beta 4' teknesi ile Mithat Can Alagöz ve ekibi birinciliği elde etti. Mustafa Vehbi Koç Türkiye Yat Şampiyonası yarışlarında da sıralama yine değişmedi. Aynı tekne ve isimler ilk sırada yer aldı. Trofe Kupası'nı ise bir yıl boyunca evine götüren takım, 'Shak Shuka' teknesiyle yarışan Hasan Utku Çetiner oldu. 'Shak Shuka' teknesi ekibi, Avrupa'daki kendilerinin seçecekleri bir yarışta, TYF'nin desteği ile Türkiye'yeyi temsil edecek. Ödül töreni, dereceye giren tekne kaptanlarının toplu çekimi ile sona erdi.

DHA

Loading...