Kayseri Haberi: Boydak Holding'in 3 üst düzey yöneticisi gözaltına alındı (3)

Boydak Holding'in 3 üst düzey yöneticisi gözaltına alındı (3)

Boydak Holding'in 3 üst düzey yöneticisi gözaltına alındı (3)

BOYDAK HOLDİNG; GÖZALTILAR VAKIFTAN
Boydak Holdingden, üst düzey yöneticilerle ilgili olarak yapılan gözaltıların Boydak Eğitim ve Kültür Vakfıyla ilgili olduğu belirtilerek yapılan yazılı açıklamada, "Sabah itibariyle basında yer alan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme ve düzeltme yapma ihtiyacı duymaktayız. 23 Temmuz 2016 tarihinde kapatılan vakıflar arasında yer alan Boydak Eğitim ve Kültür Vakfının yönetiminde bulunan üyelerinin bilgilerine başvurulmak üzere kolluk görevlileri tarafından ifadeye çağrılmışlardır. Konunun Boydak Holding ve grup şirketlerimiz ile hiçbir şekilde alakası yoktur, gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgiler verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur’’ denildi.
HACI BOYDAK: HASTANEDEYİM
Bu arada, İstanbul’da tedavi gördüğü hastaneden arayan Boydak Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, "Ben, şu anda İstanbul Nişantaşı Amerikan Hastanesi 4402 nolu odadayım. Geçen hafta Cuma günü bir ameliyat geçirdim. Bir yere kaçmadım ve kaçmam. Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara yol açmaması için bu açıklamayı yapıyorum’’ dedi
HALİT BOYDAK DEĞİL HALİT BAYHAN
Öte yandan, gözaltına alan ve Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirilen kişinin Halit Boydak değil, Boydak Holding İnsan Kaynakları Direktörü Halit Bayhan olduğu belirlendi. Evinde yapılan aramanın ardından  elleri kelepçelenen Halit Bayhan, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne  götürüldü.

DHA

Loading...