Kayseri Haberi: Boydak’ların ifadesi alınmaya başlandı

Boydak’ların ifadesi alınmaya başlandı

Boydak’ların ifadesi alınmaya başlandı

KAYSERİ’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Boydak ailesinden 4 şüpheli, 1 yöneticinin Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğünde (KOM) ifadeleri alınmaya başladı. Bu arada İstanbul’da hastanede yatan Boydak Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı Hacı Boydak’ın ifadesinin de talimat yoluyla alınacağı ifade edildi.
Bir süre önce faaliyetine son verilen Boydak Eğitim ve Kültür Vakfı üzerinden FETÖ/PDY terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla Boydak Holding yönetim kurulu ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, yönetim kurulu üyeleri Şükrü Boydak, Bekir Boydak ve İlyas Boydak ile Holdingin İnsan Kaynakları yöneticisi Halit Bayhan gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada polis ekipleri 1’er dolarlık 4 banknot bulundu. Ayrıca, sosyal medya üzerindeki paylaşımları ve Brüksel’de yapılan Türkçe Olimpiyatları etkinliğinde sponsorluk yapıldığı, holding ile vakıf arasındaki ilişkiler iddiaları konusunda şüphelilerin ifadesine başvurulacağı ileri sürüldü.
İstanbul'daki Nişantaşı Amerikan Hastanesi'nde 1 hafta önce mide ameliyatı geçiren holding eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak ila ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yazı yazıldığı, ifadesine hastanedeki odasında başvurulacağı belirtildi. Boydak ailesinden halen holding eski ceosu Memduh Boydak, Ankara Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunuyor.  

DHA

Loading...