Ankara Haberi: Bozdağ: Türkiye ceza ve tutukevlerinde kötü muamele de işkence de yok

Bozdağ: Türkiye ceza ve tutukevlerinde kötü muamele de işkence de yok

Bozdağ: Türkiye ceza ve tutukevlerinde kötü muamele de işkence de yok

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, ceza ve tutukevlerinde kötü muamele ve işkence olduğuna dair iddiaları yalanlayarak, "Türkiye'yi kötü muamele ve işkence ile suçlayanlar; kötü muamele ve işkenceyi nerede, kime, kimin, ne vakit ve nasıl yaptığını da açıklamalı. Türkiye Ceza ve Tutukevlerinde, kötü muamele de işkence de yoktur. Yalan, iftirayla olmayan var edilemez" dedi.

"TÜRKİYE'Yİ SUÇLAYANLAR, İŞKENCEYİ KİMİN VE NASIL YAPTIĞINI AÇIKLAMALI"

Adalet Bakanı Bozdağ, Türkiye'deki ceza ve tutukevlerinde kötü muamele ve işkence olduğuna dair iddialara sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden tepki gösterdi. Türkiye'yi suçlayanların, kötü muamele ve işkencenin nerede yapıldığını açıklaması gerektiğini belirten Bozdağ, "Türkiye Ceza ve Tutukevlerinde, kötü muamele ve işkence yoktur. Bunun aksini söyleyenler, iddialarını ispat etmezlerse müfteridirler. Türkiye'yi kötü muamele ve işkence ile suçlayanlar; kötü muamele ve işkenceyi nerede, kime, kimin, ne vakit ve nasıl yaptığını da açıklamalı. Kötü muamele ve işkence ile Türkiye'yi suçlayanlara diyoruz ki; hangi cezaevinde yapılmış, kime yapılmış, kim-kimler yapmış, nasıl yapılmış, ne vakit yapılmış; söyleyin gereğini yapalım. Bilgi vermiyorlar şikayet edin, ettirin; şikayet etmiyor, ettirmiyorlar" ifadelerini kullandı.

"YALAN, İFTİRAYLA OLMAYAN VAR EDİLEMEZ"

Türkiye'nin, hiçbir iddianın üstünü örtmeyeceğini vurgulayan Bakan Bozdağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Türkiye'ye iddiaları araştıracak bilgi ve fırsatı vermiyorlar; Türkiye'nin açıklamalarını kabul etmiyorlar; sadece Türkiye'yi suçluyorlar. Asılsız iddiaların kabulünü ülkemize dayatanlar bilsin ki Türkiye, hiçbir asılsız iddiayı kabul etmez; aslı olanın da üstünü örtmez, örttürmez. Kötü muamele, işkenceye sıfır tolerans diyen ve bu suçlarda zamanaşımını kaldıran Türkiye'yi bu konuda suçlamak, büyük haksızlıktır. Buradan bir kez daha ilan ediyorum. Türkiye Ceza ve Tutukevlerinde, kötü muamele de işkence de yoktur. Yalan, iftirayla olmayan var edilemez"

DHA

Loading...