Sözcü Plus Giriş

BURSA Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dün gece meydana gelen terör saldırısını kınadı. Başkan Burkay, "Hiçbir vicdana sığmayan bu hain saldırı, terörün tüm insanlığın ortak sorunu olduğunu bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Tüm dünya devletleri terör belasına karşı ortak bir tavır almalı ve kararlılıkla mücadele etmeli" dedi.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada istikrarı sağlamak adına önemli adımları atmış olduğu bir dönemde yeni bir terör saldırısına maruz kaldığına dikkat çekti. Şer odaklarının Ramazan ayında da boş durmadığını ve kirli emelleri için Atatürk Havalimanı’nda alçakça bir eylem gerçekleştirdiklerini ifade eden İbrahim Burkay, "Dış hatlarda gerçekleştirilen bu hain saldırıyla birlikte terörün sadece ülkemizin değil, tüm insanlığın ortak sorunu olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Terör belasından kurtulmanın yolu tüm dünya devletlerinin alacağı ortak tavır ve kararlı mücadeledir. Asla amacına ulaşamayacak bu hain saldırılara karşı devletimizin yürüttüğü mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz" diye konuştu.
Başkan Burkay, "Toplumsal huzurumuzu ve kardeşliğimizi hedef alan insanlık dışı terör saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. Asırlardır barış ve huzurun hüküm sürdüğü bu topraklarda kimsenin birlik ve beraberliğimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

DHA