Kırklareli Haberi: Bulgaristan'dan Türkiye'ye sokulmak istenen suikast silahları ele geçti

Bulgaristan'dan Türkiye'ye sokulmak istenen suikast silahları ele geçti

Bulgaristan'dan Türkiye'ye sokulmak istenen suikast silahları ele geçti

KIRKLARELİ'nin Dereköy Gümrük Kapısı'ndan giriş yapan Bulgaristan plakalı bir lüks cipte yapılan aramada 3 Kalaşnikof tüfek, 3 Glock tabanca, 1 Uzi, 5 tabanca ile mermiler ele geçirilirken, Türk vatandaşı H.G., gözaltına alındı.
Kırklareli'nin Bulgaristan'a açılan sınır kapısı Dereköy'de Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü ile Dereköy Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, Bulgaristan'dan Türkiye'ye giriş yapmak için gümrük sahasına gelen Türk vatandaşı H.G.,'nin kullandığı CB 2934 BM Bulgar plakalı lüks cip, şüphe üzerine durdurdu. Araçta özel eğitimli köpekle yapılan aramada, gizli bölmelere konulmuş ve seri numaraları kazınmış seyyar dipçikli 3 Kalaşnikof tüfek, 3 Glock tabanca 1 Uzi, 5 CZ marka tabanca ile silahlara ait 24 yedek şarjör, 34'ü tabanca 1399'ü Kalaşnikof tüfeğe ait mermiler ele geçirildi.
Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nde x-ray taramasından geçirilen araçta, bagaj hoparlör izine gizlenmiş durumda suikast silahlarına ait bin tabanca mermisi ele geçirildi. Gözaltına alınan sürücü H.G., ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

 

DHA

Loading...