Sözcü Plus Giriş

Burdur Haberi: Burdur'da kapatma kararı verilen özel okul mühürlendi

Burdur'da kapatma kararı verilen özel okul mühürlendi

Güncellenme: 17:49, 19/07/2016
Burdur'da kapatma kararı verilen özel okul mühürlendi

BURDUR'da Fethullah Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen Özel Alpaslan Ali Can Okulları'nın bulunduğu bina mart ayında verilen kapatma kararı uyarınca Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından mühürlendi.
Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Atatürk Mahallesi'nde faaliyet gösteren Özel Alpaslan Ali Can İlkokulu, Ortaokulu ve Anadolu Lisesi'nin bulunduğu mülke ilişkin kira sözleşmesinin yenilenmemesi gerekçesiyle 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nun 7'nci maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından 24 Mart 2016 tarihinde kapatma kararı verildi. Bunun sonrasında okulların öğrenci ve çalışan personelinin mağduriyetine neden olmadan 1 Temmuz 2016 tarihinde kapatılması kararlaştırılırken, buna ilişkin karar da Burdur Valiliği'ne gönderildi.
Karar bugün Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri tarafından okul binasına gidilerek kurucu temsilci Nuri Yıldız ve okulun avukatı Ömer Çetin'e tebliğ edildi, daha sonra ekipler okulun mühürleme işlemini gerçekleştirdi.
Kurucu temsilci Nuri Yıldız, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gereken belgeleri teslim edeceklerini söyledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, okula eksikleri nedeniyle geçen yıl 15 gün geçici kapatma kararı verildiğini belirterek, "Eksiklerin giderilmemesi sebebiyle de bu yıl bakanlığımız tarafından kapatılması kararı verildi" dedi.
Öte yandan, kentin çeşitli noktalarında bulunan ve mülk sahipleri tarafından Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışlanan ancak boşaltılmayan pansiyonlar için de mühürleme kararı alındı.

 

DHA