Erzurum Haberi: Bursa’da intihar eden polis Erzurum’da toprağa verilecek

Bursa’da intihar eden polis Erzurum’da toprağa verilecek

Bursa’da intihar eden polis Erzurum’da toprağa verilecek

BURSA’da, örev yaptığı Çekirge Polis Merkezi’nde namaz kıldıktan sonra beylik tabancasıyla intihar eden polis memuru, 44 yaşındaki Cahit Korkmaz'ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Erzurum’a gönderildi.
Çekirge Polis Merkezi’nde arşiv sorumlusu olarak görev yapan 18 yıllık polis memuru Cahit Korkmaz, dün abdest alıp namaz kıldıktan sonra dinlenme odasında beylik silahını kalbine dayayarak ateş etti. Silah sesini duyan mesai arkadaşları polis merkezinin üst katında bulunan dinlenme odasına çıktığında Cahit Kormaz’ın cesediyle karşılaştı. İntihar eden polisin üzerinden çıkan notta, "Aileme bir şey olmasın. Onları üzecek bir şey yapmadım" diye yazdığı belirtildi. Korkmaz’ın 2007 yılında Bayburt’tan Bursa’ya geldiği ve ilk olarak Koordinasyon Hareket Merkezi’nde görev yaptığı 2014 yılından bu yana da Çekirge Polis Merkezi’nde görevli olduğu belirtildi. 
"FETÖ'YE DAHİL EDİLİR MİYİM "
Korkmaz'ın, olaydan yarım saat önce birlikte çay içtiği mesai arkadaşlarına “Namaz kılıyorum diye beni de FETÖ operasyonlarına dahil ederler mi, hapse atarlar mı, ailem perişan olur mu" dediği öne sürüldü.
Yaşamına son veren polis memuru Cahit Korkmaz’ın cenazesinin Bursa Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından memleketi Erzurum’da toprağa verileceği belirtildi. Soruşturma sürdürülüyor.

DHA

Loading...