Bursa Haberi: Bursa'da keserli cinayet

Bursa'da keserli cinayet

Bursa'da keserli cinayet

BURSA’da 30 yaşındaki Hakim Özbay, iş çıkışı evinin kapısının önünde gördüğü komşusu 25 yaşındaki İmdat Oran'ı kafasına keser ile vurarak öldürdü. Yakalanan katil zanlısı, "Onu eşim ile ilişkisi olduğunu düşünerek öldürdüm" dedi.
Merkez Yıldırım ilçesi'nde fabrikada işçi olarak çalışan Hakim Özbay, bugün öğle saatlerinde Fidyekızık Mahallesi'ndeki evine gelince kapısının önünde komşusu İmdat Oran'ı gördü. İddiaya göre "Evimin kapısında ne işin var" diyen Özbay, evden aldığı keserle Oran'ın başına vurdu. Oran kanlar içinde yere yığılırken, Hakim Özbay kaçtı.  Yaşananlara tanık olan Özbay'ın eşi A. Özbay polisi arayarak, "Kocam bir kişiyi öldürdü" diyerek ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polisler, kaçan Hakim Özbay'ı evinin 2 kilometre uzağında yakalarken, ölen gencin cesedi ise otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.
'KARIMLA İLİŞKİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM'
Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alınan Hakim Özbay'ın, "Eve girerken İmdat ile karşılaştık. Burada ne yaptığını sordum cevap veremeyince, karım ile ilişkisi olduğunu düşündüm. Daha sonra keserle kafasına vurdum" dedi.
Olayla ilgili soruşturmaya başlandı. Polis, komşu olan Hakim Özbay ile öldürülen İmdat Oran'ın evlerinin önünde güvenlik önlemi aldı.

DHA

Loading...