Sözcü Plus Giriş

BURSA’nın merkez Osmangazi İlçesi Belediye zabıta ekiplerince bir işyerine yapılan baskında, yurda kaçak olarak sokulmuş 23 şişe içki ve pet şişelere konulmuş 25 litre kaçak üretilmiş rakı ele geçirildi. 
Yapılan ihbarı değerlendiren Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan bir işyerinde sahte içki satışı yapıldığını tespit etti. 72 yaşındaki F.V.’ye ait olan işyerine baskın düzenleyen zabıta ekipleri, yaptıkları aramalarda 23 şişe kaçak içki ile kaçak olarak üretilerek pet şişelere konulmuş 25 litre rakı ele geçirdi.
Zabıta ekipleri ele geçirdikleri sahte ve kaçak içkilere el koyarak imha edilmesi için polise teslim etti. İşyerinde yapılan aramalarda ayrıca yurtdışından getirilmiş ve son kullanma tarihi geçmiş olan çok sayıda sucuk, salam, sosis ve peynir ürünleri de bulundu. Bu ürünlere de el koyan zabıta ekipleri, ürünlerin analizinin yapıldıktan sonra imha edilmesi için Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim etti.
Zabıta ekipleri, ruhsata aykırı faaliyetinden dolayı Kabahatlar Kanunu’na göre yasal işlem gerçekleştirdi. Polis de kaçak içkiyle ilgili soruşturma başlattı.

 

 

DHA