Sözcü Plus Giriş

  SPOR Toto Süper Lig'de bugün saat 21.45'te oynanacak Adanaspor- Bursaspor karşılaşmasını izlemek üzere deplasmana giden Bursalı taraftarlar, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda darbeci generali vurduktan sonra şehit edilerek darbenin önlenmesinde kahramanlık hikayesi yazan emir astsubayı Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in ailesini ziyaret etti.
Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesine 7 otobüsle gelen yaklaşık 350 taraftar, önce şehit Halisdemir'in baba ocağını ziyaret etti. Çukurkuyu Şehitliği'ne defnedilen şehit Halisdemir'in kabrini ziyaret eden taraftarlardan biri Kuran-ı Kerim okudu. Kabrin çevresini dolduran taraftarlar şehit için dua etti. Kimi, tarafların ise gözyaşlarına boğuldu.
Üniversiteli Bursaspor Derneği Başkanı Cem Tunçbilek, Çukurkuyu Şehitliği'ne defnedilen şehit Halisdemir'in kabrini ziyarette, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa'dan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir için geldiklerini söyledi. Tunçbilek, şunları kaydetti: "Evliyalar şehri torunları olarak ailesiyle, babasıyla ve kendisiyle gurur duyuyoruz. Bir Ömer Halisdemir gider, ama binlerce Ömer Halisdemir'in bu vatan topraklarında yaşadığını biz babasına, köy halkına, göstermiş olduk. Allah rahmet eylesin, Allah ondan razı olsun."

 

DHA