Adana Haberi: Çaldığı para iç çamaşırından çıktı

Çaldığı para iç çamaşırından çıktı

Çaldığı para iç çamaşırından çıktı

ADANA'da Suriyeli 24 yaşındaki Abdullah İysa'nın, iş yeri sahibini oyalayıp kasadan çaldığı 405 lira iç çamaşırından çıktı. İysa ile ortak hareket ettiği 2 kişi, bir başka tekel büfesinden 1500 TL çalarken de güvenlik kamerasına yakalandı.
Merkez Seyhan İlçesi Kocavezir Mahallesi'nde, Mehmet Sevil'e ait tekel büfesinden 1500 lira çalındı. Sevil'in olayı bildirmesi üzerine iş yerine gelen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerasından hırsızlığı gerçekleştirenlerin 3 kişi olduğunu belirledi. Görüntülerde, 2 şüpheli Sevil'i dışarıdaki ürünlere bakıp oyalarken, Abdullah İysa ise çömelerek girdiği büfenin kasasındaki 1500 lirayı çaldı. İysa, parayı alıp, büfeden ayrılınca arkadaşları da cips satın alıp, uzaklaştı.
Bu olaydan yaklaşık 3 saat sonra merkez Seyhan ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde Tamer Bilge'ye ait kırtasiyeden aynı yöntemle 405 lira çalındı. Bilge'nin ihbarda bulunması üzerine hareket geçen ekipler, şüphelilerden Suriye uyruklu Abdullah İysa'yı yakaladı. İysa'nın iç çamaşırından Tamer Bilge'nin kasasından çaldığı 405 TL çıktı. İysa, ifadesinde, işyeri sahiplerini soy adlarını bilmediğini ileri sürdüğü Raşit ve Mehmet'in oyaladığını, kendisinin de hırsızlığı yaptığı itiraf etti. Abdullah İysa, çıkartıldığı mahkemece tutuklanırken, polis, eşkallerini belirlediği 2 şüpheliyi yakalamak için araştırma başlattı.

DHA

Loading...