Sözcü Plus Giriş

İstanbul Haberi: Çaldıkları araç için fidye isteyen şüpheliler yakalandı

Çaldıkları araç için fidye isteyen şüpheliler yakalandı

Güncellenme: 16:44, 20/10/2016
Çaldıkları araç için fidye isteyen şüpheliler yakalandı

ÇEKİCİ kamyoneti çaldıktan sonra sahibini arayarak 10 bin lira fidye isteyen şüpheliler, yakalandı. Şüphelilerin çaldığı çekici ile daha önce çaldıkları forklift bulunarak sahiplerine teslim edildi.

ARABANI YAKARIZ DEYİP FİDYE İSTEMİŞLER

Ataşehir’de polise başvuran Niyazi Ö., evinin önünde park halinde bulunan çekici kamyonetinin çalındığını, hırsızların kendisini arayarak 10 bin lira fidye istediklerini söyledi. Mağdur Niyazi Ö. kendisini arayan şüphelilerin, parayı ödemediğinde aracını parçalayacaklarını hatta yakacaklarını söylediklerini polise iletti.

İÇİNDE PARA OLDUĞUNU SANDIKLARI POŞETİ ALMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDILAR
Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis mağdur Niyazi Ö.’ye teklifi kabul etmiş gibi yapmasını istedi. İçinde para şeklinde kesilmiş kağıtlar bulunan bir torba hazırlandı. Paranın teslim edileceği gün mağduru arayan şüpheliler, paranın bir parka bırakılmasını istedi. Bırakılan paketi almaya gelen 3 kişi karşısında polis ekiplerini gördü. Şüphelilerin bıçaklarını çekerek polise saldırdıkları, bu sırada şüphelilerden Emre Can K.’nın ayağından vurulduğu belirtildi. Operasyon sırasında 17 yaşındaki G.T.’nin gözaltına alındığı, 3'üncü şüphelinin ise kaçtığı öğrenildi.

ESKİ SABIKALI ÇIKTILAR
Poliste sorgulanan şüphelilerden Emre Can K.’nın daha önceden 10 kez polis tarafından hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alındığı tespit edildi. Çocuk Şube Müdürlüğünde tutulan 17 yaşındaki G.T.’nin de hakkında yakalama kararı bulunduğu öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler Anadolu Adliyesine sevk edildi.

 

DHA