Sözcü Plus Giriş

 TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 6 gün önce gözaltına alınan 47 adliye çalışanı geniş güvenlik önlemleri altında elleri kelepçeli savcılığa getirildi. Yakınlarının alkışlarıyla destek verdiği şüphelilerin adliyede ‘himmet’ adı altında para topladıkları ve sohbet toplantıları düzenledikleri belirlendi.
Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü koordinesinde süren, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında, Çorlu Adliyesi, Çorlu A 3 Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Çorlu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çorlu İcra Müdürlüğü ve Çorlu Seçim Müdürlüğü'nde görevli aralarında kadınlarında da bulunduğu 47 kişi 6 gün önce gözaltına alındı. Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade işlemleri tamamlanan şüpheliler bugün geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Elleri kelepçeli olarak adliyeye alınan şüphelilerin yakınları da alkışlarıyla onlara destek verdi.
MAAŞTAN BİR GÜN SONRA HİMMET
Sorguya alınan şüphelilerden çalıştıkları resmi kurumların ‘imamı’ oldukları belirlenen R.S., B.K., D.Ö. ve M.A.’nın örgüte bağlı memurlardan maaş gününün bir gün sonrası ‘himmet’ adı altında para topladıkları, belirli aralıklarla da sohbet toplantıları düzenledikleri tespit edildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında Çorlu Adliyesi'ne sevk edilen şüphelilerin yakınları da alkışlarıyla onlara destek verdi. Sorgular sürüyor.

DHA