Sözcü Plus Giriş

ÇANAKKALE genelinde toplam 72 bin 221 öğrenci, bugün ilk zilin çalmasıyla birlikte ders başı yaptı.
Çanakkale'de yeni eğitim yılı için Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu'nda program düzenlendi. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, Çanakkale İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli programa katıldı. Etkinlikte öğrenciler, şiirler okudu. Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, şöyle dedi:
"400 okul ve kurumumuzda görev yapan idarecimiz, 5 bin 441 öğretmenimiz, 72 bin 221 öğrencimiz, velilerimiz ve eğitim-öğretim kademesinde çalışan tüm arkadaşlarımla ilköğretim haftasını ve 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ülkemize ve Çanakkale'mize hayırlı olmasını dilerim."
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise, 2016-17 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle tüm eğitim camiasının sevinç ve heyecanına yürekten katıldığını anlatırken, şöyle dedi:
"Eğitim üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken uğraş dolu bir süreçtir. 2023 hedeflerine doğru hızlı ve kararla bir şekilde yürüyen ülkemiz eğitim seferberliğini en üst düzeye taşıyarak gerçekleştirilen ve devam eden projelerle Türkiye Cumhuriyeti devletinin eğitimdeki hedeflerine ulaşması için büyük adımlar atmıştır. Unutmamalıyız ki eğitim sisteminde aldığımız mesafe ve ilerleme dünyadaki gücümüzü ve yerimizi belirleyen en önemli kriterdir." 
Tören, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan sergide nöbet tutan asker giysili öğrencilerin nöbet değişimi ve halk oyunları gösterisiyle sürdü. 3'ncü sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1'nci sınıf öğrencilerine çiçek vermesiyle program son buldu. Vali Orhan Tavlı ve protokol üyeleri, okul bahçesinde ve sınıfta öğrenciler ile bir araya gelerek hatıra ı çektirdi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more