Edirne Haberi: Canlı yayında müzisyenin orgu düştü, yerde çalmaya devam etti

Canlı yayında müzisyenin orgu düştü, yerde çalmaya devam etti

Canlı yayında müzisyenin orgu düştü, yerde çalmaya devam etti

EDİRNE'de uydu üzerinden yayın yapan televizyon kanalında Trakya oyun havalarının çalındığı canlı yayın sırasında stüdyodaki müzisyenlerden piyanist Muhammet Doğan'ın çaldığı org konulduğu sehpadan düştü. Yerde de türküyü çalmaya devam eden Doğan çabaları, izleyicileri güldürdü.
Uydu üzerinden çoğunlukla Trakya ve Balkanlar'a yönelik programlar yayınlayan Rumeli TV'de Recep Dural tarafından hazırlanan 'Trakya Havası' canlı yayın kazasıyla izleyicileri güldürdü. Balkan türkülerinin seslendirildiği eğlence programının canlı yayını sırasında solist Murat Kaya 'Babuba' türküsünü söylerken, stüdyodaki müzisyenlerden piyanist Muhammet Doğan'ın çaldığı org konulduğu sehpadan düştü. Stüdyoda kısa süreli şaşkınlık görülürken, Doğan türkünün kesilmemesi için yerde de orgunu çalmaya devam etti. Şarkı boyunca kimsenin müdahale etmediği salonda sunucu Recep Dural da programı bölmeden devam etti.
Türkü ardından reklam arasında org yeniden sehpasına konularak program devam ettirildi. İzleyenler bu anları gülümseyerek izledi. Program sunucu Dural, uzun süreden bu yana canlı yayınlanan program yapmasına rağmen ilk bir kez bir canlı yayın kazası ile karşılaştıklarını söyledi. Orgun sehpadan düşmesine rağmen müzisyen Muhammet Doğan'ın yerde çaldığını görünce müdahale etmediğini kaydeden Dural, şöyle dedi:
"Bir anda org sehpasından düştü, konuklarımız müdahale etmek istedi ancak ben piyanist Kırklarelili Muhammet'in yerden müziğe eşlik ettiğini görünce müdahaleye izin vermedim. Komik bir durum olduğu için hem gülüp hem de oynamaya devam ettik. Yönetmenimiz de kamera açısını soliste çevirdi, reklam arası olayı düzelttik ama çok da güldük."
Orgun sephadan düştüğü canlı yayın kazası paylaşıldığı sosyal paylaşım sitelerinde çok kişi tarafından izlendi.

 

DHA

Loading...