Sözcü Plus Giriş

MANİSA'nın Demirci İlçesi'nde kaybolduktan 3 gün sonra dere kenarında boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış halde cesedi bulunan 17 yaşındaki Cansel Bağlı cinayetiyle ilgili soruşturma sürüyor. Babası ve ağabeyinin tutuklandığı cinayetle ilgili Cansel'in son bir ayda telefonla konuştuğu kişiler de savcılığa çağrılıp ifadelerine başvuruluyor.
Demirci'ye 60 kilometre uzaklıktaki kırsal Hüdük Mahallesi'nde yaşayan Nurhayat ve Mehmet Bağlı çiftinin 6 çocuğundan Cansel, geçen 15 Haziran'da ortadan kayboldu. Ailesi, jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Ağabeyi Akın Bağlı da kız kardeşinin ını sosyal medyada paylaşıp, yerini gören veya bilenlerden yardım istedi. Arama çalışmaları sürerken Cansel Bağlı'nın cesedi, 17 Haziran'da, Hüdük Mahallesi'ne 400 metre uzaklıktaki dere yatağında bulundu. Boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış halde bulunan Cansel'in cenazesi, geçen pazar günü toprağa verildi.
HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR
Cinayetle ilgili Cansel Bağlı'nın telefon kayıtlarına göre son görüştüğü kişiler başta olmak üzere akraba ve yakın arkadaşlarının da aralarında bulunduğu 20 kişi ilk olarak ifadeye çağrıldı. Çelişkili ifade verdiği belirtilen çiftçilik yapan babası Mehmet Bağlı ile ağabeyi Akın Bağlı önce gözaltına alındı, ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Olayla ilgili aranan Cansel Bağlı'nın erkek arkadaşı 18 yaşındaki F.Y. ise dün intihara teşebbüs etti. Cansel'in mezarı başında tarım ilacı içmiş halde bulunan F.Y., Salihli Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. F.Y.'nin sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi. F.Y.'nin cinayetle ilgili ne kendisinin, ne de genç kızın tutuklanan baba ve ağabeyinin bir suçu olmadığını yazdığı intihar notu ise dikkati çekti.
SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Cansel Bağlı'nın el tırnaklarında bulunan saç teli ve deri dokularının kime ait olduğunu belirleyecek DNA sonuçları beklenirken, baba Mehmet Bağlı'nın jandarmaya kayıp başvurusu için gitmeden önce berberde saçını boyattığı öğrenildi. Ayrıca genç kızın son bir ay içinde görüştüğü kişiler ifadeye çağrılmaya başlandı.

 

DHA