Van Haberi: Çatak Kaymakamlığı şehit astsubay için mevlit okuttu

Çatak Kaymakamlığı şehit astsubay için mevlit okuttu

Çatak Kaymakamlığı şehit astsubay için mevlit okuttu

VAN'ın Çatak İlçesi Kaymakamlığı, Bitlis'in Hizan İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının inflak etmesi sonucu şehit düşen 25 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Talha Musap Salçuk için mevlit programı düzenledi.
Hizan'a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Gayda Köyü yakınlarında 5 gün önce PKK’lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcını inflak etmesi sonucu Jandarma Astsubay Çavuş Talha Musap Salçuk, 4 arkadaşı ile birlikte şehit oldu. Şehit Salçuk, 19 Ağustos'ta askeri yetkililer, kurum amirleri ve yaklaşık 2 bin kişinin katılımı ile toprağa verilirken, ailesi ise taziyeleri kabul etmeye devam ediyor.
Salçuk’un şehit düşmesinden dolayı kurulan taziye evinde bugün de kaymakamlık tarafından mevlit programı düzenlendi. Programa, Kaymakam Hacı Asım Akgül, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Umut Düzerdik, ilçe Emniyet Amiri Mustafa Kaydım, AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur, ilçede görev yapan savcı ve hakimler ve kurum amirleri katıldı.
Kaymakam Akgül, yaptığı konuşmada, devlet olarak her zaman şehit ailelerini yanında olacaklarını söyledi. Akgül, "Şehit ailesi olmak, şehit yakını olmak, bir şereftir. Bugün ay yıldızlı bayrağın altında huzur ve güven içerisinde yaşıyorsak bunu vatan uğruna canını feda eden evlatlarımıza şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Siz değerli şehit aileleri bize şehidimizin emanetisiniz kaymakamlık olarak her zaman yanınızdayız Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazi 'lere de acil şifalar yakınlarına da sabır diliyorum" dedi.
Kaymakam Akgül, mevlit programı sonrası şehidin babası İskan Şalçuk’un koluna girip programa katılanlar ile birlikte mezarlığı da ziyaret etti. Mezarlıkta okunan Kuranı Kerim ve duaların ardından şehidin kardeşleri, akrabaları ve çok sayıda vatandaş, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganı atıp, tekbir getirdi.

DHA

Loading...