Van Haberi: Çatak'ta demokrasi yürüyüşü yapıldı

Çatak'ta demokrasi yürüyüşü yapıldı

Çatak'ta demokrasi yürüyüşü yapıldı

VAN'ın Çatak İlçesi'nde vatandaşlar yapılan darbe girişimine tepki amacıyla başlattıkları eylemlerini sürdürüyor. Yapılan yürüyüşe katılan Kaykamak Hacı Asım Akgül, milletin darbecilere gereken dersi verdiğini söyledi. 
Van’ın Çatak İlçesinde, Çatak Kaymakamlığı, Çatak Ak Parti İlçe Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile dün akşam 'Darbeye Hayır, Milli Birlik, Kardeşlik ve Demokrasi Yürüyüşü' yapıldı. Yürüyüşe Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kaydım, İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Salih Taş, AK Parti ilçe Başkanı Tahsin Babur, STK Temsilcileri ve Çatak halkı katıldı. Yürüyüşe katılanlar ellerinde ay yıldızlı bayraklar ile 'Dik dur eğilme bu millet seninle', 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez', 'İşte ordu işte komutan' sloganları atarak Atatürk caddesinde bulunan Hükümet konağı önüne kadar yürüdü. Hükümet konağı önünde toplanan kalabalık darbe girişiminde şehit olanlar için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okudu.
Toplanan kalabalığa teşekkür eden Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül "Sevgili Çataklılar, darbecilere milletimiz gerekli dersi vermiştir. Milletimiz sokağa çıkmasaydı geçmiş darbeler gibi başarılı bir darbe olacaktı. Sizler sayesinde hiçbir darbeci bundan sonra darbe yapmaya niyetlenemeyecektir. Halkımızın bu cesur ve kahramanca tavrı karşısında inanıyorum ki artık darbeler dönemi ebediyen kapanmıştır. Sevgili Çataklılar, bu yürüyüşe göstermiş olduğunuz duyarlılıktan ve demokrasiye olan inancınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Burada tabi en büyük pay demokrasi şehitlerimizin ve gazilerimizindir. Sizlerin huzurunda, bizlere bu demokrasi şölenini yaşatan şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum" dedi.
Dün olduğu gibi bugünde darbelere inat meydanlarda olduklarını söyleyen AK Parti Çatak İlçe Başkanı Tahsin Babur "Halkımız, kendi devletine, kendi milletine, kendi ülkesine sahip çıktığını göstermek için burada nöbet tutuyor. Ve bizler de onlarla birlikte nöbet tutuyoruz. Halkımızın bu heyecanı ve gücüyle aynı zamanda yüce Allah’ın da izniyle bu darbe püskürtülmüştür. Püskürtülmeye de devam edecektir. Biz, darbe tehlikesi geçinceye kadar ilçemizin sokaklarında nöbet tutmaya devam edeceğiz" dedi.

DHA

Loading...