Sözcü Plus Giriş

İngiltere'de faaliyet gösteren düşünce kuruluşu Türkiye Araştırmalar Merkezi'nin (CEFTUS) düzenlediği ‘Toplumsal Başarı Ödülleri' 9 Ekim Pazar akşamı Londra'da düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.

Bini aşkın davetlinin katılımının beklendiği gece, bu yıl yine İngiltere'deki Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türk toplumlarının başarılarının kutlandığı şık bir törene sahne olacak. 


Çok sayıda İngiltere parlementosu milletvekili ve politikacının gelmesinin beklediği tören için hazırlıklar tamamlandı.

Bu kapsamda oluşturulan ‘Toplumsal Başarı Ödülleri Jürisi'nin ilk toplantısını 3 Ekim pazartesi akşamı yapması bekleniyor. Bu yıl oluşturulan jürinin yine İngiltere'deki Türk, Kürt ve Kıbrıslı Türk toplumlarının çeşitli ve renkli yapısını yansıtan farklı kesimlerini bir araya getirmesi ise dikkat çekiyor. Juri üyeleri arasında Haringey Belediye Başkanı Ali Gül Ozbek, İşadamları Ahmet Akdoğan, Kemal Kaya, Metin Pekin ve Altan Kemal de bulunuyor.

CEFTUS adına açıklamada bulunan direktor İbrahim Doğuş 9 Ekim Pazar gecesi gerçekleştirilecek etkinlik için CEFTUS ekibinin çok güzel bir enerji ve heyecanla çalıştığını ve hazırlıklarını tamamladığını belirtti.

Etkinliğe her yıl olduğu gibi bu yıl da Londra merkezli çok sayıda uluslararası şirket, banka gibi finans şirketleri ve sivil toplum kuruluşu ile düşünce kuruluşlarindan temsilciler katılacak.

Gecede sanatçı Zülfü Livaneli de sahne alacak.

DHA