Sözcü Plus Giriş

ŞANLIURFA'da, hırsızlık suçundan cezaevinde olan eşini ziyarete giden 2 çocuk babası E.G., başkasına ait emanet dolabındaki 3 yüzüğü küçük kızlarının yardımıyla alması, cezaevinin güvenlik kameralarına yansıdı.
Olay, geçen 19 Eylül günü Şanlıurfa Ceza infaz Kurumları T Tipi Cezaevi Kampusu'nda meydana geldi. E.G. 4 ve 6 yaşındaki 2 kızı ile birlikte hırsızlık suçundan dolayı cezaevinde olan eşi M.G.'yi ziyarete gitti. E.G., eşini ziyaret öncesi kişisel eşyalarını cezaevinin emanet dolabına koyduğu sırada, diğer dolapları da kontrol etti. E.G., cezaevindeki babasını ziyaret eden bir kadının dolabındaki yüzükleri fark etti. E.G., kızları ile eşiyle görüştükten sonra yeniden döndüğü emanet dolabının bulunduğu alanda, kendisine tahsis edilen dolap yerine, içinde yüzüklerin olduğu dolabı açtı ve 6 yaşındaki kızının yardımıyla içindeki yüzükleri alarak cezaevinden ayrıldı.
Babasını ziyaret ettikten sonra emanet dolabına bıraktığı yüzükleri bulamayan kadının şikayeti üzerine, cezaevinin kamera kayıtları incelemeye alındı. Görüntülerde, dolaptaki 3 yüzüğü aldığı saptanan E.G., kent merkezindeki evinde jandarma tarafından yakalandı. Gözaltına alınan E.G., sorgulamasında 6 yaşındaki kızının kendisinden habersiz yüzükleri aldığını söyledi. Daha önce de hırsızlıktan dolayı kaydı bulunan E.G., sorgulamasının ardından sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more