Sözcü Plus Giriş

İZMİR CHP Gençlik Kolları üyeleri, 'Andımız'ı okumak isteyen öğrencilere, "Dingonun ahırı mı burası" sözleriyle tepki gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu ile ona destek veren Eğitim Bir Sen yöneticilerini protesto etti. Sendika binası önüne siyah çelenk bırakan CHP'li gençler, 'Andımız'ı da okudu.
Geçen pazartesi günü Karşıyaka'da Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda, bazı öğrenciler 'Andımız'ı okumak istedi. Bu duruma gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, "Kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz Talimat mı aldın Dingonun ahırı mı burası Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz" sözleriyle tepki göstermişti.
Çeşitli siyasi parti ve sendikalardan tepki gören okul müdürüne, Eğitim Bir Sen yöneticileri sahip çıktı.
Sendikanın açıklamasından sonra CHP İl Gençlik Kolları üyeleri, hem okul müdürüne hem de destek açıklamasında bulunan sendikaya tepki göstermek için basın açıklaması yaptı. Eğitim Bir Sen'in İzmir Şubesi'nin bulunduğu bina önüne siyah çelenk bırakan CHP'li gençler adına Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Sarıküse açıklama yaptı. Olaydaki tepkinin sadece Andımız'a değil Atatürk'e de olduğunu söyleyen Sarıküse, bu tür gelişmelere asla izin vermeyeceklerini söyledi. Protestocu gençler daha sonra, andımızı okuyup, sendika binası önünden ayrıldı.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more