İzmir Haberi: CHP İzmir İl Başkanı Güven: Bize çamur sıçratmasınlar

CHP İzmir İl Başkanı Güven: Bize çamur sıçratmasınlar

CHP İzmir İl Başkanı Güven: Bize çamur sıçratmasınlar

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti İl Başkanı Bülent Delican'ın, partileri ile FETÖ/PDY'yi bağlantılı gösteren açıklamalarına tepki gösterdi. Güven, "Kendi içine düştükleri bataklıkta çırpınırken bize çamur sıçratmasınlar" dedi.
Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican'ın, 2014 yerel seçimlerinde FETÖ/PDY üyelerinin, İzmir'de sandıklarda CHP için çalıştığına yönelik sözlerine yanıt verdi. Açıklamaların, AK Parti'nin, İzmir'de neden başarılı olamadığının en güzel örneği olduğunu söyleyen Asuman Ali Güven, "Her seferinde söylüyoruz, kendilerine yardımcı olmaya çalışıyor İzmir'i, İzmirlileri tanıtmaya çalışıyoruz ama onlar ısrarla bildiklerini okumaya devam ediyorlar. Burası İzmir, bu kentte yaşayanlar sorgulayan, araştıran, geçmişi unutmayan insanlardır. Yapılan hizmeti de, kendilerine atılan iftiraları da unutmazlar. Elbette çağdaş, aydın, cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı olan bir kentle AKP'nin kimliğinin pek örtüşmemesi de normal. AKP'liler İzmir ile yaptıkları, CHP ile yaptıkları her açıklamada, bu kentte duvara toslamaktan bıkmadılar. Başbakanın ve İzmir'de ki mevkidaşımın partimizi FETÖ ile ilişkilendirmeye çalışmaları nasıl bir aymazlıktır anlamak mümkün değil. İşin komik tarafıda buna kendileri bile inanmazken, birde İzmirlilerin inanmasını bekliyorlar" dedi.
TÜRKİYE SUÇLU AKP MASUM
Başbakan Binali Yıldırım'a atasözüyle gönderme yapan Asuman Ali Güven, "Sayın Başbakanın açıklamalarından şu sonucu çıkarıyoruz; FETÖ ve15 Temmuz darbe girişiminde tüm Türkiye suçlu, tek masum AKP'liler. Yani sanırsınız ki AKP ve Sayın Başbakan FETÖ ile 15 Temmuz'da tanıştılar. Başbakanın açıklamalarını ciddiye almıyoruz. Belki de bu açıklamalarla, kendi içlerinde yuvalanmış, halen bildikleri ama siyaseten veya ticareten dokunamadıkları isimlerin üzerinden dikkati dağıtmak istiyorlardır. Fetullah Gülen' i ve cemaatini yıllardır kardeş gibi, sevgili gibi, iktidar ortağı gibi gören AKP'lilerin ve Sayın Başbakanın bu açıklamalarının karşılığını tam olarak 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır' atasözümüz anlatmaktadır" diye konuştu.
EL VERMEYE YARDIM ETMEYE HAZIRIZ
AK Parti'yi yıllardır bir bataklığa sürüklendikleri, kirli ilişkilerinin Türkiye'yi de karanlığa doğru çektiği konusunda uyardıklarını vurgulayan Asuman Ali Güven, şöyle konuştu:
"Sayın Bülent Delican CHP üzerinden örnek vererek partisini FETÖ bataklığından kurtaramaz. İş örnek verme savaşına dönerse vereceğimiz örneklerle boğulur nefes alamaz hale gelirler. 'Pardon kandırılmışız' dediler ama tabi ki Türkiye buna inanmadı. Şimdi daha uzlaşıcı, eleştirirken daha dikkatli olmaya çalışıyorsak o AKP'nin suçsuzluğundan değil, bizim siyaset yapma anlayışımız, İzmir ve Türkiye'de ortamın daha fazla gerilmesini istemediğimizdendir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu'da bu konuya gayet nezaket içinde yaklaşmış ve çok güzel bir değerlendirme yapmıştır. İzmirliler gibi tüm ülkede AKP'nin FETÖ bataklığından kurtulmak için çırpındığını görmektedir. Bu bataklıktan gerçekten kurtulmak istiyorlarsa el vermeye yardım etmeye hazırız ama çırpınırken bize çamur sıçratmaktan vazgeçsinler."

DHA

Loading...