Nevşehir Haberi: CHP'li Çiçek: Ülkenin kurtuluşu iktidarı sandığa gömmektir

CHP'li Çiçek: Ülkenin kurtuluşu iktidarı sandığa gömmektir

CHP'li Çiçek: Ülkenin kurtuluşu iktidarı sandığa gömmektir

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, "Tek çözüm; yerel ve genel seçimlerde bu iktidarı sandığa gömmektir. Türkiye’yi tekrar rayına oturtacak, ülkeyi çağdaş düzeye ulaştıracak bir iktidarın iş başına gelmesidir" dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, partisinin Nevşehir il teşkilatınca Ticaret Borsası Salonu'nda düzenlenen, 'Darbe ve Hukuk' konulu konferansta konuştu. Çiçek, kumpas davaları olarak bilinen Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk ve Oda TV davalarının aslında emperyalizmin planladığı ve FETÖ denen hain örgütün yaptığı ve iktidarın da arkasında durduğu davalar olduğunu söyledi. Dış güçlerin ardından gelen FETÖ’nün milli ordusuna ABD çıkarlarına hizmet edecek şekilde kumpas kurduğunu söyleyen Çiçek, "Bu davaların esası darbe davasıdır. Darbeyi yapan ana kuvvetler Kara veya jandarma olmalıdır. Ama burada tutuklanan askerlerin yüzde 70’i denizcidir. Halbuki denizcilerin darbeden haberleri olmaz. Sadece kuvvet komutanına 'darbe yapıyoruz, haberiniz olsun' denir. Geçmişte hep böyle olmuştur. Bu kez denizcilerin hedef alınmasının nedenleri ise; milli gemiyi yapmaları, Doğu Akdeniz’deki zengin enerji kaynaklarına sahip çıkmaları, Karadeniz’e ABD donanmasının girmesine izin vermeyerek bu emperyalist gücü çok kızdırmasıdır" diye konuştu.
Balyoz ve Ergenekon'un kumpas olduğunu söyleyen iktidarın şimdi, 'içinde gerçek suçlular da vardı. FETÖ bunları sulandırdı' demeye başladığını kaydeden Çiçek, "Bunu dünden itibaren yeni söylemeye başladılar. Çünkü suç ortaklıkları somuttur. Bu millet 15 Temmuz gecesini yaşadı. FETÖ’nün emperyalist suç örgütü olduğunu anladı. Örgüt elemanlarının içeriye atılmasını, yargıda hesap vermesini sonuna kadar istiyoruz. Bunu en çok içinde FETÖ mağdurları aktif siyasetçiler de bulunan CHP istiyor. Şu anda mağdurlar var. Hukuk ve adalet için gerçek mağdurların yanındayız. Başbakan (FETÖ davaları sulandırdı) diyor ya, şimdi de iktidar FETÖ davalarını sulandırıyor. Binlerce masum insanı bu kazana atarak yine binlerce insanı mağdur ediyorlar" dedi.
CHP’ye FETÖ militanlarına sahip çıkma çamurunu yapıştırmaya çalıştıklarını anlatan Çiçek, "Bu çamur bize asla yapışmaz. Biz 1923’te çağdaş Cumhuriyet kurduk. Çağdaş Türkiye için yola çıktık. Bunlar için yola çıkan bir parti içerisinde FETÖ’cülerin işi olamaz. FETÖ ile CHP’nin farkı cennet ve cehennem kadar büyüktür" diye konuştu.
Şu anda kanserli unsurlarını atmaya çalışan yargı, polis ve askeri yetkililerinin hıyanetin hesabını soracakları günlerin özlemi içerisinde olduklarını kendilerine ifade ettiklerini anlatan Çiçek, "Bu görev CHP’ye düşmektedir" diye konuştu. Çiçek, Türkiye’nin kurtuluşunun ancak bu iktidardan sandıkta kurtularak, ülkeyi tekrar rayına oturtacak, çağdaş düzeye ulaştıracak bir iktidarın iş başına gelmesiyle mümkün olduğunu söyledi. Çiçek, "Aksi halde hak, adalet ve hukuk kalmayacak. Sadece mağdurlar değişecek. Dün bizdik, bugün başkaları. Tek çözüm; yerel ve genel seçimlerde bu iktidarı sandığa gömmektir. Türkiye’yi tekrar rayına oturtacak, ülkeyi çağdaş düzeye ulaştıracak bir iktidarın iş başına gelmesidir" dedi.
15 Temmuz gecesinde Türkiye’nin iç savaştan döndüğünü ifade eden Çiçek, "FETÖ’cüler 2023 yılını bekleselerdi, 4 yıldızlı generallerin hepsi bunlardan olacaktı. Emir-komuta sistemi içerisinde Türkiye’nin yönetimine el koyacaklardı. Darbeyi erken yapmak zorunda kaldılar. Darbe saatini de içlerinden bir 'hain' MİT’e 'terör saldırısı' diye ihbarda bulununca gece saat 03.00’den öne almak zorunda kaldılar. O gece ordunun yüzde 1,5’u değil de, 20-30’u darbe olayına katılıp da 'darbeci olanlar ve olmayanlar' diye birbirine ateş açsaydı Türkiye, Irak ve Suriye gibi iç savaşa sürüklenmiş olacaktı" dedi.

DHA

Loading...