Sözcü Plus Giriş

CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanlığı, hemşire Ayşegül Terzi'nin giydiği şort nedeniyle İstanbul'da otobüste dövülmesini protesto etti. CHP Gelibolu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı da Ayşegül Terzi'ye destek eylemi yaptı.
CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl ve bir grup CHP'li kadın, ellerindeki dövizlerle, Çanakkale İskele Meydanı'nda toplandı. Kurban Bayramı'nın ilk günü İstanbul'da otobüste tekmeli saldırıya uğrayan hemşire Ayşegül Terzi'ye destek verip, saldırıyı kınadı.
Meydanda açıklama yapan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, Ayşegül Terzi'nin şort giydiği için otobüste darbedilmesini şiddetle kınadıklarını söyledi. Nurcan Bingöl, sözlerine şöyle devam etti:
"Hayatımızın her alanına damgasını vuran yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyeti toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı, bu ortamda şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış bu kez otobüsün içinde kendini göstermiştir. 14 yıllık mevcut zihniyet kadın özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak laiklik, çağdaşlık, demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak kadın erkek eşitliğinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını sonuna kadar aramaya kararlıyız."
GELİBOLU'DAN DA KINAMA
Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nde de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Çevre Derneği şube başkanlarının da katılımıyla basın açıklaması yapan CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Bakır, saldırıyı kınadı.

 

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more