İzmir Haberi: CHP'li kadınlardan şiddete karşı tiyatrolu açıklama

CHP'li kadınlardan şiddete karşı tiyatrolu açıklama

CHP'li kadınlardan şiddete karşı tiyatrolu açıklama

CHP İzmir Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından Gaziemir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından hazırlanan sokak tiyatrosu sergilendi.
CHP İzmir Kadın Kolları üyesi bir grup, Alsancak semtindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde toplanıp, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında basın açıklaması yaptı. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse'nin hazırladığı ortak basın açıklamasını CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı okudu. Açıklamada şöyle denildi:
"Bugün dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimlerde maruz kaldıkları ve giderek artan her türlü şiddet ve cinsel istismarı bir kez daha hatırlatma günüdür. Bugün kadına yönelik şiddet olgusunun, hem kadına hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, çağdışı ve gerici anlayıştan ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültürel etkenlerden ayrı tutulamayacağı gerçeğini dünyanın gündemine tekrar taşıma günüdür."
Kadınların günlük yaşamda sürekli cinsel, psikolojik, fiziksel şiddete, tacize ve tecavüze maruz kaldığının ve öldürüldüğü vurgulanan metinde, "Tacizciler, tecavüzcüler ve kadın katilleri tahrik indiriminden yararlanmakta ve hatta serbest bırakılmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi ve kadınları olarak, asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz" denildi.
Açıklamanın ardından Gaziemir Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri tarafından kadına yönelik şiddeti konu alan sokak tiyatrosu sergilendi.

DHA

Loading...