Sözcü Plus Giriş

İstanbul Haberi: CHP'li Tekin: 'Cinayeti işleyen', sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisini, hangi güç serbest bıraktı?

CHP'li Tekin: 'Cinayeti işleyen', sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisini, hangi güç serbest bıraktı?

Güncellenme: 14:00, 28/06/2016
CHP'li Tekin: 'Cinayeti işleyen', sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisini, hangi güç serbest bıraktı?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, parti Genel Merkezinde bahçıvan Tuncay Akatay'a otomobille çarparak ölümüne neden olan Sinan Badar hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını öne sürdü. Tekin, "Kazayı yapan bu cinayeti işleyen güçlü bir şahsiyet, aynı zamanda sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisi olduğu tespit edildi. Araç 8'e 8 kusurlu olmasına, sigortası olmamasına rağmen hangi güç, kuvvet bu cinayeti işleyen bu şahsı serbest bıraktı?" dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TBMM'de yaptığı basın toplantısında geçen 21 Haziran'da Ankara'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden CHP Genel Merkez'inde bahçıvan 39 yaşındaki Tuncay Akatay'ın ölümüne neden olan sürücü Sinan Badar hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını ileri sürdü. Tekin, kazada tüm kusurların sürücü Sinan Badar'da olduğunu vurgulayarak ' 0909PM7' plakalı Beyaz Rusya tescilli otomobilin kaza sonrası ve kaza tutanaklarını kürsüden gösterdi. Gürsel Tekin şöyle konuştu:
"Kazayı yapan, bu cinayeti işleyen güçlü bir şahsiyetin aynı zamanda sarayı yapan firmanın en üst düzey yetkilisi olduğu tespit edildi. Kazadan hemen sonra bu şahıs karakola gider gitmez, hemen iki bakan, bazı milletvekillerinin arayıp 'Geçmiş olsun' demesi üzücü bir tablodur. İsterdik ki aynı bakan milletvekilleri cinayette ölen arkadaşımızın ailesini de aramış olsalardı. Kazadaki araç çok pahalı, Beyaz Rus plakalı. Sigortası yok. Hangi yöntemlerle girilmiş onu bilmiyoruz, araştıracağız. Bu araç bilindiği gibi güçlü bir araç olduğu için asgari 200 kilometre hızla gitme ihtimalinin yüksek olduğu -o hızla böyle kazanın olacağını uzman kişiler- söylüyor. Araç 8'de 8 kusurlu olmasına, sigortası olmamasına rağmen hangi güç, kuvvet bu cinayeti işleyen bu şahsı serbest bıraktı. Merak ediyoruz. Sonuna kadar bu meselenin takipçisi olacağız. Tutanak ve raporlar mevcut. Çok konuşulan ODTÜ yolunun orada Mobese, kamera sistemleri vardır. Derhal savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu vatandaşın alkollü olup olmadığıyla ilgili de bilgimiz yok. Bu lara baktığınızda bir kişiye vurularak aracın bu hale gelmeyeceğini hepiniz iyi biliyorsunuz. Araç şu anda trafikten men edilmiş. Sarayın müteahhidi olduğu bilinen şahsın Ruslarla ilişkisinin iyi olduğunu bu aracı 2018 kadar kullanma durumu raporları olduğunu görebilirsiniz. Cinayeti işleyen Sinan Badar. Bu süreç paranın saltanatı. Sıradan vatandaş için iki bakan, üç milletvekilini aramayacağını bilirsiniz."

 

DHA