Muğla Haberi: CHP'li Tekin: Siyaset yalan, talan, iftira

CHP'li Tekin: Siyaset yalan, talan, iftira

CHP'li Tekin: Siyaset yalan, talan, iftira

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Muğla ziyaretinde partisinin Marmaris İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Tekin, "Türkiye'nin normalleşmesi önündeki en büyük engel siyaset kurumunun üzerine kurulduğu temellerdir; yalan, talan, iftira. Biz siyaseti bu üç mekanizmadan kurtarabilir ve güçler ayrılığı ilkesini güvence altına alırsak, normalleşme hızlı bir şekilde gerçekleşecektir" dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, programında yer alan Marmaris'teki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri öncesi partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Tekin, içeride ve dışarıda ülke olarak çok zor durumda olduğumuzu söyleyen Tekin şöyle konuştu:
"Bütün sorunlar varken, hükümet ne yapıyor diye soracaksınız. Öncelikle Adalet Bakanı ile başlamak istiyorum. Haklı olarak Amerika'ya gidip, darbenin yöneticisi olduğu iddia edilen Fethullah Gülen'in iadesi için görüşmeler yapıyor. Ancak dünden beri takip ediyorum. Adeta Reza ile yatıp onunla kalkıyorlar. Biz FETÖ'yü getirmek için bir dizi görüşmeler yapacak diye biliyorduk. Ama demeçlere baktığımızda farklı demeçlerle karşı karşıya kalıyoruz. Zamanında neden kendi kirli çamaşırlarımızı kendimiz yıkamadık. Şimdi gidip ele yalvarıyorsunuz. 'Bu suçsuzdur' diyorsunuz. Nereden biliyorsunuz suçsuz olduğunu Uluslararası bir suça bulaşmış bir kişiye nasıl referans olabiliyorsunuz"  BAŞKANLIK SİSTEMİ TARTIŞMALARINA DEĞİNDİ
Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen CHP'li Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:
"Akşamları televizyonlarda çıkıp tartışıyorlar. Ne tartışıyorsunuz kardeşim Başkanlık sistemi, ortada bir bardak var, içinde ne olduğunu bilmeden herkes içindekini tartışıyor. İddia sahiplerine soruyorsunuz Amerikan sistemi mi Hayır. Güney Amerikan sitemi mi Hayır. Afrika sistemi mi Hayır. Ne o zaman E bizimki T Tipi. O nedir arkadaş Ne olduğunu bilen yok. 'Bir bakacağız getireceğiz' diyorlar. 'Bakın getirin öyle tartışalım' diyoruz ona da 'hayır' diyorlar. Neden tartıştırıyorlar biliyor musunuz Türkiye'nin esas gündemleri konuşulmasın diye."
Türk siyasetini değerlendiren Tekin, "Türkiye'nin normalleşmesi önündeki en büyük engel siyaset kurumunun üzerine kurulduğu temellerdir; yalan, talan, iftira. Biz siyaseti bu üç mekanizmadan kurtarabilir ve güçler ayrılığı ilkesini güvence altına alırsak, normalleşme hızlı bir şekilde gerçekleşecektir" dedi.

 

 

DHA

Loading...