Amasya Haberi: CHP'li Torun: Böyle bir ülkeye huzur gelir mi, barış olur mu

CHP'li Torun: Böyle bir ülkeye huzur gelir mi, barış olur mu

CHP'li Torun: Böyle bir ülkeye huzur gelir mi, barış olur mu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Gelişmiş ülkelerin hepsinde en güvenilir kurumlar adliyeler, hukuk yapısıdır. Bana söyleyebilir misiniz 'Türkiye’deki hukuk sistemine güveniyorum, adalete güveniyorum' diyen kaç kişi var" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bugün Amasya'da parti binasını ziyaret etti. Partililerle görüşen Torun, ardından yaptğı konuşmada, "Doğu’da, Güneydoğu’da barışı biz sağlarız. Bu ülkede ekonomiyi düzeltecek siyasi parti biziz, bu ülkede eğitimi, sağlığı çözecek parti biziz. Bakın biz 7 Haziran’da birkaç tane proje sunduk. Yapamaz, olmaz kaynak nerede dediler. 1 Kasım’da aldılar, belli kısımlarını uyguladılar. Bak nasıl yapılabiliyormuş. Tam olmasa da bizim de projelerimizi uyguladılar. Demek ki bu ülkede bir şeyler yapılabiliyor. Eğer orada terörün kaynağına inip, kaynağında çözmezseniz, o bataklığı kurutmazsanız ne kadar sivrisineği ilaçlarsanız ilaçlayın bitiremezsiniz. Mesele bataklığı kurutmak" dedi. Torun şöyle devam etti:
"Gelişmiş ülkelerin hepsinde en güvenilir kurumlar adliyeler, hukuk yapısıdır. Bizde de bakın en dibe çökmeye başladı. Bana söyleyebilir misiniz 'Türkiye’deki hukuk sistemine güveniyorum, adalete güveniyorum' diyen kaç kişi var Hepiniz sayısız tramvalar yaşamışsınızdır. Haksızlık yaşamışsınızdır. Böyle bir sistemde, bu ülkeye huzur gelir mi Böyle bir ülkeye yatırım gelir mi Böyle bir ülkede barış olur mu O yüzden hep beraber mücadele etmek zorundayız."

DHA

Loading...