İstanbul Haberi: CHP'li Yarkadaş Mercedes işçileriyle buluştu

CHP'li Yarkadaş Mercedes işçileriyle buluştu

CHP'li Yarkadaş Mercedes işçileriyle buluştu

Almanya'nın Bremen kentine gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Bremen Birliği ile Alman Sendikalar Birliği (DGB) tarafından düzenlenen toplantılara katılarak konuşma yaptı.

CHP'li vekil ilk olarak CHP Bremen Birliği tarafından Westfalen otelde düzenlenen toplantıya katıldı. Burada CHP'ye gönül veren Avrupalı Türklerle buluşan Yarkadaş Türkiye'deki gelişmeler ve yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Türkiye'de 14 bin kayıp çocuk var

Milletvekili Yakadaş'ın ikinci durağı Mercedes fabrikasında çalışan Türk işçiler için düzenlenen seminer oldu. İbrahim Akbal ile Adem Çatal tarafından organize edilen seminerde konuşan Barış Yarkadaş her zaman Avrupalı Türklerin yanında olduklarını, sorunları çok iyi bildiklerini çözüm içinde çalıştıklarını dile getirdi. Seminere katılanlara Türkiye ve dış gelişmelerle ilgili bilgi veren CHP'li milletvekili, “Biz muhalefet olarak görevimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Görülen tüm aksaklıkları dile getiriyor uyarılar yapıyoruz. Türkiye'de 14 bin dolayında kayıp çocuk var. Ben çocukların araştırılması için önerge verdim. Hükümet bunu ret etti. Ayrıca PKK'nın üniversitede öğrencilere yaptığı araştırılasını da istedik ama ona da ret geldi. Yani her şeye ret diyorlar.” diye konuştu.

Seminer sonunda Türk işçilerle sohbet eden Yakadaş, onlarla hatıra resmi çektirip selfie yaptı.

 

DHA

Loading...